Znáte kryptoměny?

Za normálních okolností používají lidé vždy, když si chtějí něco koupit, peníze k tomu, aby takovou pořizovanou věc nebo službu zaplatili. Peníze se u nás na světě staly prostředkem, kterým se běžně podobné nákupy financují, a byť se používají v různých zemích různé měny, jedno je pro tyto společné. Že se takové finanční prostředky vždy předávají prodávajícímu nebo něco nabízejícímu člověku buď ve formě bankovek a mincí, nebo v bezhotovostní podobě.

kryptoměny a zlato

Ovšem ne vždy je tomu přesně takto. Existují totiž i případy, jež svým způsobem připomínají bezhotovostní platby, ovšem nejde tu tak docela o totéž. Na internetu se totiž mohou kromě klasických peněz často využívat i takzvané kryptoměny. Jež svým způsobem lze a svým způsobem nelze považovat za peníze.
Kryptoměny totiž nepocházejí od žádné centrální banky, nejsou platebním prostředkem žádného státu a ani politici na ně nemají žádný vliv. Existují totiž v podstatě pouze na internetu, a byť si je někdy lze koupit i za klasické peníze, vesměs se získávají těžením.
A ten, kdo je má, jimi pochopitelně může zaplatit, což má ve srovnání s obyčejnými penězi nejednu výhodu. Třeba tu, že jsou platby prováděny kryptoměnami bez zprostředkovatelů, tedy bez bank nebo jim podobných institucí, jimž by vyřízení plateb zbytečně trvalo a tyto by si braly provizi. Takže se dá kryptoměnami platit bezprostředně, velice rychle a komukoliv, byť by tento sídlil třeba až kdesi daleko, dost možná i na opačné straně zeměkoule.

Bitcoin v dlani

Takové platby prováděné kryptoměnami se mohou pyšnit ale i dalšími přednostmi. Třeba tím, že jsou provedené platby vcelku anonymní a nezrušitelné, což se leckomu hodí do krámu.
A pro jejich přednosti si už dnes pořizuje kryptoměny leckdo, kdo provádí obchodní transakce na internetu. A nejen někdo takový. Kryptoměny totiž slouží nejednou i jako možnost investování, na kterém se dá také vydělat. A kdo by to nechtěl?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články