Znáte kryptoměny?

Kryptoměny existují už poměrně dlouhou dobu. O jejich zavádění se lidé totiž pokoušeli již od první poloviny minulého století a té nejznámější z nich, Bitcoinu, je už letos jedenáct let. Ale navzdory tomuto faktu zůstává skutečností, že povědomí našinců o takovýchto měnách zaostává daleko za dokonalostí. A je celá řada našinců, kteří kromě slova Bitcoin nedokážou o těchto říci vlastně vůbec nic. Což je zásadní nedostatek vzhledem k tomu, kolik kryptoměn už bylo na světě vytvořeno a jakou úlohu pro leckoho sehrávají při nejrůznějších internetových obchodních transakcích.

hrst Bitcoinů

Pokud se tedy máme někdy v budoucnu bavit o tom, co kryptoměny představují a jak se dají využít, je třeba mít povědomí o tom, oč vůbec jde. A protože nám toto vesměs chybí, řekněme si tu aspoň to nejpodstatnější pro udělání si obrázku.
Tyto měny se tedy používají při obchodování na internetu, a jejich předností je tu hlavně to, že je lze zdarma nebo maximálně za mizivý poplatek kdykoliv komukoliv převést. I kdyby byl jejich adresát až na druhém konci světa, může je dostat v okamžiku, a to nezrušitelně, bez potřeby využít k takovému převodu nějakou finanční instituci. Protože jsou takové kryptoměny nezávislé na jakýchkoliv centrálních bankách a politických silách.

Bitcoin grafika
Tyto měny se rovněž vyznačují pseudoanonymitou, což může leckomu při transakcích s nimi vyhovovat, neprolomitelností a transparentností, což je činí zajímavými jak pro internetový platební styk, tak třeba i pro investování měn klasických.
Ale ať už si lidé zvolí kteroukoliv z kryptoměn a použijí ji v rámci možností k čemukoliv, určitě se jim dostane předností, jaké se u klasických peněz očekávat dost dobře nedají. A proto význam těchto měn roste a určitě i nadále poroste. I když většině našinců nic neříkají a není vyloučeno, že nikdy ani říkat nebudou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články