Znáte kryptoměny?

Na to, co jsou a jak se používají běžné peníze, jsme si u nás už dávno zvykli všichni. Víme, jak se tyto dají získat, víme, jak se tyto utrácejí, jak se spoří, směňují a nejednou třeba i to, jak se při reklamacích lecčeho získávají zpět… S těmi zkrátka umíme zacházet po všech představitelných stránkách. Ovšem o kryptoměnách zase až tak dokonale informovaní nejsme, a pokud už si pod nimi něco představíme, pak dost možná jenom pojem Bitcoin.

mince kryptoměny

Což je ale zjevně nedostačující. Protože kryptoměny jsou něčím, o čem se toho dá říci mnohem více, co je četnější, různorodější a využitelnější, než by se mohlo leckomu z nás zdát.
A proto si pojďme v tuto chvíli o kryptoměnách aspoň něco málo říci. Nikdy přece neuškodí vědět o něco více. I když třeba nikdy v životě tyto virtuální peníze nevyužijeme.
Kryptoměny jsou – jak před chvílí zaznělo – určitým typem platebních prostředků, elektronickými penězi, opírajícími se o asymetrickou kryptografii pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Dokonale slouží k tomu, aby se jimi na internetu platilo těm, kdo je využívají, a to ať už se tito nacházejí kdekoliv na světě, a to za unikátních podmínek.

Bitcoin Blockchain

Tyto měny nejsou spojeny se žádnou centrální autoritou, nejsou ovlivňovány ani zásahy bank, ani politickými rozhodnutími. Na síti se využívají bez nutnosti používat nějakou finanční instituci coby zprostředkovatele transakcí, jsou poměrně anonymní a transparentní a platby těmito jsou výhodné i v tom, že nejsou spojeny buď se žádnými, nebo jenom s minimálními poplatky a že jsou jimi provedené transakce neodmítnutelné a nezrušitelné. A to bez ohledu na to, zda se jedná o momentálně nejznámější Bitcoiny nebo o některou ze skutečně značného množství jiných kryptoměn, jež už byly vytvořeny a využívají se.
Mají tedy určitě co nabídnout a pro leckoho jsou ideálnější než měny klasické. A proto se jim daří a zřejmě i dařit bude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články