VÝHODY STAVEBNÍHO SPOŘENÍ
Mezi jednu z největších výhod stavebního spoření patří bezesporu státní podpora. Ta je ovšem podmíněna stanovenou částkou, která musí během daného roku přistát na účtu. Je už na vás, zda si částku rozdělíte do měsíčních plateb, zda ji pošlete na etapy nebo jednou za rok.
Výše státní podporypak činí 10% z vložené částky, do maximální výše 2.000 Kč. To je tedy bonus, který můžete každý rok získat. Následně také získáte dle výše úrokové sazby stavební spořitelny další bonus v podobě připsaných úroků.
Ze stavebního spoření si také můžete vzít výhodný úvěr na bydlení a zajištění bytových potřeb.
NEVÝHODY STAVEBNÍHO SPOŘENÍ
Stavební spoření má ovšem také svoje nevýhody, které možná někoho od jeho založení odradí. Na počátku ve většině případů musíte zaplatit poplatek za uzavření smlouvy. Další nevýhodou je také to, že platíte poplatky za vedení účtu. Na své naspořené peníze také nesmíte po dobu šesti let sáhnout. V případě předčasného ukončení smlouvy totiž přijdete nejen o státní podporu, ale také budete muset uhradit poplatek.
Využijte přehledné internetové srovnávače
Nevíte, pro jakou stavební spořitelnu se rozhodnout? Využijte internetové srovnávače, a na jednom místě budete mít přehled jednotlivých produktů, poplatků, úroků a dalších parametrů na základě kterých se budete moci snáze rozhodnout.
Různé akce
Během celého roku pak stavební spořitelny nabízí různé zajímavé akce na své produkty. Můžete tak například využít různé bonusy v podobě založení spoření zdarma či připsané částky jako dárek.
Pokud chcete alespoň trochu rozmnožit své peníze a nebudete svoje úspory potřebovat v následujících šesti letech, pak je pro vás stavební spoření skvělou volbou.