Řešením je konsolidace

Jestliže využíváte možnost řešit svou finanční situaci pomocí splátek, může se docela dobře stát, že vám jednoho dne přerostou vaše závazky přes hlavu a vy zjistíte, že není dost dobře možné všechny splátky měsíčně uhradit.

čtyři ruce se stopkami, bankovkami a mincemi

 • Mnoho lidí je přesvědčeno, že tuto situaci může zvládnout pomocí dalšího úvěru, ze kterého budou prostě možné tyto závazky uplácet.

  • Pokud na vás v dohledné době nečeká nějaké dědictví či výhra v loterii, pak je tento názor naprosto nesmyslný.
  • Tímto způsobem se totiž dostanete leda do onoho pomyslného začarovaného kruhu, ze kterého bude těžké se dostat.

Nejvhodnějším řešením je konsolidace.

Co je to konsolidace

Konsolidace půjčky neboli refinancování je proces, při kterém se sloučí stávající půjčky v jednu. Je to tedy způsob, jak splácet pouze jeden závazek, a přitom dostát všem. Konsolidace se můře týkat nejen klasických úvěrů, ale také kreditních karet a kontokorentů.

 • Pro klienta je tento způsob výhodný nejen z důvodu lepší přehlednosti jeho finanční situace tím, že splácí pouze jednu splátku, ale také tím, že je tato splátka nižší nežli součet každé zvlášť.

dámská textilní peněženka s mincemi

Rozhodně není zapotřebí se tohoto kroku obávat. Mnoho finančních institucí nabízí kompletní vyřízení konsolidace půjček zcela zdarma. Celková výsledná částka po konsolidaci může být oproti předchozím nižší až o polovinu. Klient bude platit nejen pouze jeden úvěr měsíčně a bude mu přičítán pouze jeden úrok. Další výhodou tohoto kroku je u mnoha finančních institucí možnost zapůjčení dalších finančních prostředků.

 • V současné době nabízejí především nebankovní poskytovatelé možnost splacení dlužné částky kdykoliv před dohodnutým termínem.
 • Je to možné i v případě konsolidace.

  • Klient může splatit předčasně buď celou částku anebo i její část.
  • V tomto případě se logicky sníží doba splatnosti celého úvěru.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články