Používáte kryptoměny?

Dá se předpokládat, že už jste o kryptoměnách někdy někde něco zaslechli. Přinejmenším o výkyvech, které v uplynulých letech nejednou potkaly Bitcoiny. Ovšem nedá se předpokládat to, že byste o nich všichni věděli vše. A to třeba i jenom z toho prostého důvodu, že jich existují už tisíce druhů, a nikdo z nás nedokáže vyjmenovat snad ani docela běžné měny užívané i v relativně nedalekých zemích jako národní platidlo, natož aby o těchto věděl i něco víc, byť i jenom to, jaký mají kurs. A když lidé obvykle neznají ani něco, co tu je už po staletí, jak po nich chtít, aby věděli vše i o relativní novince, jakou jsou právě kryptoměny?

mince kryptoměn

A tak jsou kryptoměny pro mnohé z nás víceméně nebo i zcela velkou neznámou. Na čemž bychom ale měli pomocí tohoto článku aspoň něco málo změnit. Abyste byli trochu více v obraze, kdyby na to třeba někdy přišla řeč nebo byste potřebovali za něco zaplatit na internetu.
Ano, právě na internetu se totiž takové kryptoměny stále hojněji používají. Tyto jsou totiž nezávislé na bankách a vládách, jimi prováděné transakce probíhají bez prostředníků, a tudíž velice rychle, a takřka nebo i zcela bez poplatků, což je činí docela atraktivními. Člověk jednoduše provede platbu a její příjemce ji obdrží prakticky okamžitě, i kdyby byl kdekoliv na celičkém světě.

dva Bitcoiny

Takové platby pak probíhají docela anonymně, což může být pro leckoho rovněž atraktivní, a jsou i nezrušitelné a neměnné.
A jak se takové kryptoměny získávají? Byť se některé z nich dají koupit i ve specializovaných směnárnách a automatech i za tradiční hotovost, obvykle se získávají těžením. Ovšem to už je pouze všeobecná charakteristika, protože kryptoměn je spousta a každá je svým způsobem specifická.
Jedno je ale hlavní. A sice to, že se dají používat i k placení, i k investování. A tím jsou pro leckoho tuze zajímavé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články