Platit lze i kryptoměnami

Kdo chce dnes normálně žít, musí být schopen platit za všechno, co s takovým životem souvisí a co se nedaří sehnat s nasazením svých vlastních sil. A že toho panečku je! A aby to někdo finančně zvládnul, potřebuje peníze. Ovšem nemusí jít o peníze klasické, jaké známe všichni odedávna, může jít klidně i o jejich virtuální obdobu, jíž jsou kryptoměny.

Bitcoin blockchain

Možná takové kryptoměny dávno znáte, možná ale také ne. A lze tvrdit, že je nejpravděpodobnější, že u tohoto tématu zřejmě nebudete dosud příliš v obraze. Protože se kryptoměnami v klasických kamenných obchodech nezaplatí, a tak je obvykle ve svých peněženkách nenalézáme. Vlastně je v nich vůbec nenalézáme. Protože peněženky na kryptoměny jsou od těch normálních portmonek stejně odlišné jako virtuální měny od měn klasických.
Ale přesto se kryptoměny k placení používají. To ale výlučně jen při platbách, jež se odehrávají na internetu, pro který jsou právě takové kryptoměny jako dělané. Protože jsou stejně jako internetový svět virtuální.

kryptoměny a zlato

Předností takových virtuálních měn, které si zasluhují zmínku, je v podstatě několik. Dost možná tou největší je skutečnost, že tyto nejsou pod kontrolou od vlád států či centrálních bank a že si s nimi tedy nikdo z politiků či vlivných bankéřů nemůže dělat, co se mu zrovna zlíbí. Ovšem není to ještě ani zdaleka jediné plus. Významné je i to, že se takovýmito měnami platí obvykle bezplatně nebo jenom s minimálními poplatky, a to proto, že se zde při provádění plateb nespoléhá na nutné prostředníky, jimiž jsou v reálném světě banky. Transakce jsou tu tedy levné a probíhají více než bleskově, účastníci plateb provozovaných s využitím kryptoměn jsou do značné míry anonymní, platby jsou tu transparentní, neodmítnutelné a nezrušitelné.
Což jsou jen některé z důvodů, proč se dnes na kryptoměny sází. A proč byste je možná mohli využívat i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články