Platí se i kryptoměnami

Dokud jsme měli my lidé k dispozici jenom takzvané kamenné obchody a provozovny služeb, vystačili jsme si pohodlně s klasickými penězi, nejlépe s hotovostí. Za dob minula jsme tak platili svými československými korunami, a jedinou specialitou tu bylo snad leda to, že ti, kdo chodili do Tuzexu nebo jim bylo umožněno vycestovat do zahraničí, mohlo obdobně používat i cizí měny.
Ovšem jakkoliv lze tytéž platební prostředky využívat dodnes, vývoj už se přece jenom posunul někam jinam. A tak máme možnost provádět platby i bezhotovostně, na což už si většina z nás zvykla, a můžeme také využívat kryptoměny, jež jsou pro nás ale stále ještě přece jenom poměrně neznámou novinkou.

obrázek Bitcoinů

Jakkoliv totiž některé z kryptoměn existují už docela dlouhou dobu a jakkoliv v jejich případě existují už tisíce jejich druhů, jde o něco, čemu obyčejní lidé stále ještě nepřivykli.
A tak si pojďme o těchto aspoň něco říct, abychom měli poněkud větší povědomí i o této alternativě. Jež přichází už nemalému množství lidí vhod a zřejmě bude do budoucna sehrávat větší a větší úlohu na trhu.
Takové kryptoměny jsou jakési virtuální peníze. Do klasické peněženky či do kapsy je tedy nestrčíme, nemůžeme je nechat jen tak někde ležet ani si jimi zaplatit z ruky do ruky. Takové kryptoměny se používají k platbám prováděným na internetu, kde je jejich zřejmě největší předností fakt, že jsou jimi prováděné platby oproštěny od zprostředkování bankami, a tudíž se jimi dá platit bezprostředně, rychle a levně, ne-li dokonce zdarma. Takové platby jsou pak navíc relativně anonymní, nezrušitelné a neodměnitelné a také transparentní. V okamžiku je může dostat klidně i někdo sídlící na opačném konci světa.

symboly Bitcoinu

A výhodou je třeba i to, že nejsou tyto kryptoměny vydávány a ovlivňovány centrálními bankami a politickými reprezentacemi jednotlivých států, takže jimi nelze manipulovat. Ani kdyby chtěli mocní tohoto světa sebevíc.
A pokud někdo nechce těmito platit, lze do nich třeba i investovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články