Penzijní připojištění

Vedle stavebního spoření je také oblíbeným a výhodným produktem i penzijní připojištění. Kromě státní podpory, která se vám přičítá každý měsíc, získáte také každoroční zhodnocení. Navíc ještě máte možnost, v případě splnění podmínek, odečíst si něco z daní. A to už je výhod poměrně dost. V současné době si můžete vybrat z 8 penzijních společností.

ZÍSKEJTE Z VÝHOD MAXIMUM

V penzijním připojištění můžete získat dlouhou řadu výhod. A byla by velká škoda jich nevyužít. Abyste na ně ovšem měli nárok, je důležité mít vše správně nastaveno. Především, co se výše měsíčních částek, které budete na účet zasílat, týče.

Však si sami spočítejte, o kolik peněz byste nesprávným nastavením přišli za 5, 10 nebo 15 let. Po 30ti letech to je dokonce více než 300 tisíc. To už je pěkná sumička. Pokud tedy můžete, vyplatí se zasílat pravidelně na účet penzijní společnosti maximální možnou částku, za kterou je nejvyšší státní příspěvek, tedy 1.000 Kč.

Využít pak také můžete maximální úlevy na dani z příjmů při každoročním zúčtování daní. Za 30 let byste se tak ochudili o více než 100 tisíc korun při nesprávném nastavení.

MOŽNOST VÝBĚRU NASPOŘENÉ ČÁSTKY

A jak je to s možností výběru alespoň nějaké sumy?

POKUD MÁTE SJEDNANOU VÝSLUHOVOU PENZI

V takovém případě si můžete po uplynutí doby 15 let od sjednání penzijního připojištění vybrat až polovinu naspořené částky.

ÚPLNÉ ZRUŠENÍ PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

I tato možnost samozřejmě existuje, je ovšem značně nevýhodná. Přišli byste totiž o veškeré státní příspěvky, výnosy ze státních příspěvků a vrátit byste museli také všechny získané slevy na dani.

Pokud ještě nemáte penzijní připojištění nebo máte špatně nastavený systém, neochuzujte se zbytečně o státní příspěvek nebo vrácené daně. Zařiďte si penzijní připojištění nebo si změňte výši měsíčních částek ještě dnes.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články