Jste pojištěni?

Ať už se vyskytujeme kdykoliv kdekoliv, vždy se může hypoteticky stát, že budeme nějakým způsobem poškozeni. Tu může dojít k úrazu, onemocnění a následně třeba i ke skonu, tu můžeme přijít o majetek nebo nám tento může být poškozen či zcela znehodnocen, tu nás může potkat to a jindy zase ono. Nepříjemností, jež mohou během našeho života nastat, je habaděj.

jistota je jistota

Co bychom jenom nejednou dali za to, kdyby se nám nebezpečí vyhýbala! Jenže zatímco to někdy můžeme pozitivně ovlivnit svojí opatrností, jež nikdy nezbývá, někdy jsme bezbranní a můžeme jedině přihlížet tomu, jak je nám pácháno kýmkoliv nebo čímkoliv nějaké to příkoří. A tím nám vznikají škody.
A nemají-li být takové škody větší, než jaké nevyhnutelně být musí, je rozhodně rozumné se pojistit. Tedy vynaložit nějaké ty finanční prostředky s tím, že kdyby se něco stalo, budeme dohodnutým způsobem a ve sjednaném rozsahu odškodněni. I když se tím totiž nemusí všechny následky okamžitě a stoprocentně ztratit, jde o pomoc, jež pomůže je zvládnout.
A co by mělo pro takové uzavírané pojistky platit?
Především to, že bychom se měli pojišťovat primárně proti tomu, čím jsme ohrožováni. Ne každému z nás hrozí totéž, a proto by podobné zajištění se pro případ situací, jež nikdy nenastanou, nemělo smysl.

nehoda silueta

Pak je třeba uzavřít pojistku v odpovídající výši. Je jasné, že když člověk škudlí na nepravém místě, může se dočkat i toho, že bude i případné plnění nedostačující a příliš nepomůže.
Je také třeba zvolit takovou pojistku, u níž je plnění nejen dost vysoké, ale i adekvátně rychlé. Jsou situace, kdy se prostě nedá čekat dlouhé měsíce či dokonce roky, kdy je třeba odškodné hned, nemají-li po pojistné události následovat na ni se nabalující potíže další.
A určitě je třeba se zajímat i o to, jaké jsou podmínky konkrétní pojistky a třeba i výluky plnění. Aby člověk nakonec nezjistil, že platil zbytečně, protože nesplnil to, co splnit měl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články