Jste pojištěni?

Kolikrát si jenom člověk naplánuje, že bude dělat to, a to a tomu bude následovat určitý efekt! Ovšem kolikrát to skončí jenom u takového plánu, jenže výsledný efekt je docela jiný! Někdy se prostě může člověk hravě dostat do nechtěné a klidně i hodně zapeklité situace, a to i kdyby učinil všechno pro to, aby k tomu nedošlo. Neštěstí zkrátka nechodí po horách, ale po lidech, a tak se může kdeco pokazit.
Je to nemilé, ale je to tak. A má-li se zabránit aspoň tomu úplně nejhoršímu, prospěje velice často skutečnost, že je člověk pojištěný. Tedy pokud takové pojištění pochopitelně má, pokud si ho včas zjednal, zaplatil a také dodržel všechny podmínky takové pojistné smlouvy.

vějíř dolarů

Když se někomu stane nějaká ta nepříjemnost a je pojištěn, má totiž jistotu, že dostane alespoň adekvátní kompenzaci. Ovšem aby se tak stalo, je pochopitelně nezbytné splnit všechny náležitosti, jež má takové pojištění obsahovat.

eura bankovky

  1. Je nutné, aby byl člověk pojištěn přesně pro případ té události, jež ho postihla. Každému je sice logicky jasné, že nedostane peníze za dům, který lehl popelem, pokud má pojištěný pouze vlastní život, a ne zmíněný objekt, ale jsou tu i situace, které až tak jasné nejsou, a proto by mohly člověka klidně i nemile zaskočit. Pojištění nemovitosti totiž nemusí zahrnovat vybavení takového objektu, ale pouze stavbu jako takovou, pojištění vybavení se pak nemusí vztahovat na některé typy vybavení, jako jsou dejme tomu elektronika, umělecká díla, mimořádně drahé předměty a podobně. A je tedy záhodno si dobře prostudovat, co že si to člověk pojišťuje, respektive vyhovuje-li mu nabízený rozsah pojistky.
  2. Pojištění musí odpovídat potenciálně hrozícím škodám. Co je například platné, že někomu spadne na hlavu dům za miliony, je-li v pojistce sjednáno odškodnění jenom ve výši statisíců? Pak člověk sice ušetří na pojistném, ale může zapomenout na dostatečnou kompenzaci.
  3. A je třeba i dbát na to, aby bylo pojistné hrazeno včas a v řádné výši. Protože i zapomenutá platba pojistného může mít vliv na odškodnění.

Pojistit se je tedy určitě dobrá věc. Ale jen tehdy, když u toho člověk přemýšlí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články