Co víte o kryptoměnách?

Ruku na srdce – co víte o kryptoměnách? Nechci vás podceňovat, ale vsadil bych se, že to rozhodně žádná extra sláva nebude. Možná proto, že se jimi nedá v běžném životě, který většina z nás vede, tradičně platit, možná proto, že je ani nepotřebujeme, protože si v běžném platebním styku vystačíme s měnami, na které jsme odmala zvyklí, možná proto, že jen těžko přivykáme novotám a leckdo zejména z řad starších lidí dosud nezvládl pořádně ani využívání internetu, natož aby se propracoval až k využívání právě nějaké té kryptoměny.

jeden Bitcoin

Ovšem každopádně si tu musíme konstatovat, že kryptoměny existují, a to četné, a protože sehrávají v obchodování přes internet svoji nejednou nemalou úlohu, nelze je zcela opomíjet. Chce to mít aspoň hrubou představu o tom, co tyto obnášejí, i kdyby nám to snad v praktickém životě k ničemu nebylo. Protože co my víme, čeho se ještě dožijeme, že?
A proto si o těchto virtuálních penězích povězme alespoň něco málo. Třeba to, že jde o něco, co jedni považují za digitální měnu, zatímco jiní pouze za nehmotnou movitou věc, co se ale tak jako tak dá využít pro placení na síti. A to značnou měrou odlišným způsobem, než jaký je ten praktikovaný s využitím běžných finančních prostředků.

mince kryptoměn

Kryptoměnami lze platit partnerům na internetu rychle a levně. Kryptoměnu lze kdykoliv v okamžiku poslat komukoliv na světě, klidně i na jeho úplně opačném konci, a to aniž by se za takovou platbu musely hradit poplatky, případně s poplatky toliko minimálními. Což je umožněno tím, že takové virtuální měny nepodléhají ani vlivu centrálních bank, ani politiků, a pro jejich převody není potřeba žádný zprostředkovatel. A tak se dají tyto virtuální měny využívat k platbám, jejichž předností je kromě toho již uvedeného třeba i to, že jsou relativně anonymní, transparentní a nedochází tu ani ke stornování či rušení plateb.
Což leckomu vyhovuje. A proto leckdo tyto měny čile používá. Zatímco ostatní třeba ani netuší, oč jde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články