Ztratili jste práci? Požádejte o podporu v nezaměstnanosti!

Nikdy to nebylo snazší, než je teď. Pokud trvá nouzový stav, nemusíte ani docházet na úřad práce, stát tam fronty a čekat dlouhé hodiny. Přijít o zaměstnání není nic příjemného, natož navštívit úřad práce. Někdo s tím může mít obrovský problém a cítí se nepříjemně, jako když žebroní o pomoc. Nestyďte se a oprosťte se od těchto pocitů. Pracovníci úřadů práce jsou tu od toho, aby vám pomohli v nesnadné situaci. Určitě jejich pomoc vyhledejte. A to hned ze čtyř níže uvedených důvodů:

hledání práce

  1. Jestliže byste zůstali doma, byť byste si sami hledali zaměstnání, ale nebyli byste jinak osobou, za kterou je stát plátcem zdravotního pojištění, mohl by vám vznikat dluh na pojistném. Kdežto, když budete registrováni na úřadu práce, stát je za vás ze zákona plátcem zdravotního pojištění.
  2. Proberou s vámi vaši situaci, zaregistrují vaši žádost. Ničeho se neobávejte, jestliže si s vyplněním nevíte rady, pomohou vám. Proto tam jsou. Dále zjistí, zda vám vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti a sdělí, co všechno budete potřebovat, aby vám podpora mohla být přiznána a vyplácena.
  3. Pomohou vám s hledáním zaměstnání.
  4. Jestliže budete i sami aktivní, mohou vám nabídnout rekvalifikační kurz, který vyhovuje vašim potřebám tak, abyste si rozšířili svou praxi a byli snáze umístitelní na trhu práce. Jestliže budete absolvovat rekvalifikační kurz, může se vám zvýšit i podpora v nezaměstnanosti.

jak hledat práci
Ale jak jsme sdělili již na začátku tohoto článku, v nouzovém stavu nemusíte na úřad práce ani dojít. Potřebné formuláře naleznete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí, kde je vyplníte, vytisknete, podepíšete. Poté je naskenujete spolu s kopií vašeho občanského průkazu (z důvodu identifikace) na email příslušného úřadu práce. Nezapomeňte poskytnout i vaše telefonní číslo a buďte určitě na příjmu. Referentka vás bude kontaktovat a sdělí vám další potřebné náležitosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články