Suchý zip pro vodáky

S velkou pravděpodobností budete vědět, co je to suchý zip Prima obchod. Možná ale netušíte, že dokáže být skvělým pomocníkem pro vodáky, kteří se pohybují v terénu na laminátových, polyetylenových a nafukovacích plavidlech.

Plovací vesta – máte-li doma ještě starší typ plovací vesty na tkaničky, je mnohem výhodnější předělat zapínání na suchý zip. Má to jeden čistě prozaický důvod: Nejde tu o estetiku, nýbrž o situace, kdy potřebujete vsetu rychle odepnout. Jsou to případy, kdy se např. zaklesnete v blízkosti hladiny o větev, a hrozilo by tím převržení lodi pro celou posádku. Někdy je vesta ve vodě spíš na obtíž, např. potřebujete-li podplavat pod nějakým padlým kmenem. Mokrou tkaničku totiž tak snadno ve vodě nepovolíte, zatímco se suchým zipem stačí jen prudce trhnout.

dětská obuv se zapínáním na suchý zip

Tepláky – ve filmu „Policajt nebo rošťák“ se Jean Paul Belmondo po příjezdu do kempu a postavení stanu převlékne do smokingu a následně vyráží do terénu. S ničím takovým však nepočítejte u vodáků, ti se po připlutí do kempu převlékají obvykle do pohodlných tepláků nebo šortek. A právě tento oděv byste si mohli doma upravit, aby byl ještě pohodlnější. Odstraňte tkaničku v pase a nahraďte ji upínacím páskem na suchý zip, který vám kalhoty v pase nastaví přesně na míru, nebude vás nic tlačit a spoj bude pevný. Mnohem lépe jej budete regulovat, nežli tkaničky, které se také mohou zauzlovat a zbytečně vás zdržovat a obtěžovat.

bodlák - princip suchého zipu

Upínání předmětů při plavbě – v průběhu plavby je velmi důležité, aby všechny předměty uvnitř plavidla byly k němu přivázány. Kdyby se loď převrhla ve větších hloubkách, vaše věci by mohly nenávratně zmizet pod hladinou. Provaz je však mnohdy nevyhovující, podobně jako je tomu u plovacích vest. Několika pásky suchého zipu tu velmi snadno přichytíte k sedačkám či výztužovým trubkám mapu, kilometráž, lodní vak, plynový vařič, kanystr s pitnou vodou či balenou vodu atp.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články