Stavební spoření pro dítě – vyplatí se?

Většině lidí nejspíš přistane na mysli stavební spoření. Jak už vyplývá z názvu tohoto bankovního produktu, je primárně určený na zajištění bytových potřeb. Avšak dnes už můžete naspořenou částku využít na cokoliv. A v tom tedy spočívá výhoda pro ten případ, že váš potomek se bude moci rozhodnout, na co naspořenou částku využije.

Nutno podotknout, že stavební spoření není určené pouze pro dospělé, ale častokrát je využíváno právě pro výše uvedené případy, tedy pro takovou finanční pomoc dětem, které se začínají osamostatňovat.

Založit můžete stavební spoření dítěti klidně hned po jeho narození nebo když nastoupí do školy, zkrátka kdykoliv. To už je na vás.

Vyplatí se tedy založit stavební spoření pro dítě či nikoliv?

Pokud přemýšlíte o tom, že byste založili stavební spoření svému dítěti, a to pak následně může ve spoření pokračovat, libovolnou částku si vybrat nebo čerpat úvěr ze stavebního spoření, pak směle do toho. Stále se jedná o velmi výhodný bankovní produkt, a to i v případě, že se rozhodnete smlouvu uzavřít na své dítě. Založení stavebního spoření pro dítě bývá mnohdy opravdu výhodnější než v případě založení u dospělého.

Banky často nabízejí pro děti různé akce, slevy a bonusy, kterých se určitě vyplatí využít. Často se to týká lepšího úročení, nulového poplatku za uzavření smlouvy a dalších podobných výhod.

Usnadněte vašemu potomkovi vstup do nové životní etapya založte mu ještě během jeho dětství stavební spoření. Rozhodně se to vyplatí a během let, kdy mu budete spořit se mu může nastřádat příjemná částka, kterou určitě ocení a využije. Získá tak alespoň nějakou finanční sumu do začátku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články