Sedm nejkrásnějších drahokamů. Které to jsou a co o nich musíte vědět?

Pro někoho jsou kameny součást každodenního života, pro druhé jsou španělskou vesnicí. Možná jste již zaslechli o mnoha drahokamech a znáte je tak podle jejich názvu. Jak ale vypadají, jaké přínosy má jejich přítomnost a komu je vhodné jednotlivé krystaly darovat? Přečtěte si o sedmi nejkrásnějších drahokamech, které zdobí náušnice, prsteny i náhrdelníky.

Zářily v minulosti, září i dnes

Drahokamy jsou opředeny mnoha legendami, mýty a příběhy, které vypráví o tom, jak velkou hodnotu v minulosti měly a o jakém bohatství vypovídaly. Dnes je většina drahokamů dostupnější, než byla kdykoliv dřív. To ale drahokamům nebere jejich hodnotu ani lesk. Šperky s krystaly nebo krystaly samotné jsou dodnes dárkem, který darujeme z přátelství i z lásky a věříme, že svého majitele nasměrují na správnou cestu. Každý kámen má ale jiné vlastnosti, vzhled i poslání. Všechny pojí jejich neobyčejná krása.

Tajemně modrý safír

Tento krásný modrý krystal má symbolizovat upřímnost, pravdu a věrnost. I když je kamenem měsíce září, hodí se i k býkům a beranům. Svého majitele má ochraňovat a přinášet mu moudrost. Modrý safír je ideálním dárkem k 45. výročí svatby, kterému se ne nadarmo říká safírová svatba.

Rubín rudý jako víno

Rubín je jedním z nejvzácnějších drahokamů, který pro jeho barvy určitě nepřehlédnete. V odstínech růžové i sytě rudé zdobí prsteny, náhrdelníky i náušnice. Rubín ale pomohl velkému posunu i jinde než ve šperkařství. Pomocí světla vyzařovaného právě z rubínu vznikl v roce 1960 první laser na světě. Rubín je měsíčním kámen pro červenec a jeho význam bývá často spojován s láskou.

rubinadiamant

Tanzanit – kámen 20. století

Tento drahokam, který se vyznačuje překrásným vzhledem k plným odstínů modré a fialové, je ve světě kamenu poměrně novým členem. Byl nalezen v Tanzanii teprve v roce 1967 a k jeho proslavení přispěla velkým dílem newyorská společnost Tiffany & Co. Ta ho totiž pojmenovala podle místa, ve kterém byl nalezen a šperky s jeho ozdobou začala vyrábět a prodávat. Jeho úkolem má být přinést do života harmonii a vnitřní mír.

Perla jako nesmrtelný doplněk

Už Kleopatra díky perle vyhrála sázku s Marcem Antoniem, který tvrdil, že nedokáže uspořádat hostinu, která by byla nejslavnější a nejhonosnější. Když v závěru večera měla rozpustit své perly a vypít je, bylo jasné, kdo je vítěz. Napříč historií mají perly své další obdivovatelky, které zůstanou s perlami spojené. Třeba Coco Chanel nebo Audrey Hepburn v roli Holly Golightly. Perly jsou obecně symbolem elegance a luxusu a nic nenahrává tomu, že by se to mělo měnit – perly jsou proto skvělým darem k jakékoliv příležitosti. Mají nosit štěstí a jsou také symbolem plodnosti.

Ametyst

Ametyst je měsíční kámen pro únor. Bude tak vhodným dárkem pro lidi, kteří jsou právě v tomto měsíci narozeni. Podle alternativních metod léčby má pomoci s bolestmi hlavy či urovnáním střevní mikroflóry. Pro jeho krásné fialové odstíny je oblíbeným doplňkem náušnic či náhrdelníků.

Citrín – kamen slunce

Citrín je kamenem žádaným pro své vlastnosti a účinky. Jeho barva je většinou světle žlutá, a i v tom tkví jeho výjimečnost. Do života má svým majitelům přinést sebevědomí a snahu dosáhnout svých cílů. Citrín je kamenem slunce a lidé věří, že dokáže pomoci se spoustou různých fyzických i psychických neduhů. Citrín je také měsíčním kamenem pro listopad.

Smaragd jako symbol moudrosti

Kámen hodící se k oslavám 20. a 35. výročí svatby nabízí podívanou na překrásné odstíny zelené barvy. Stejně jako perlami, i smaragdem se zdobila egyptská královna Kleopatra. Svým majitelům má přinést moudrost a prosperitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články