Proč se nevyplatí neplatit daně

Člověk si říká, že by vlastně ušetřil spoustu peněz. A je pravda, že některým lidem to projde a jsou takřka nepostihnutelní, protože vše maskují velice dobře. Ale přiznejme si, normální člověk nemá čas ani chuť na to vytvářet nějaké firmy v daňových rájích apod. Normální člověk chce jen pár stovek navíc. Bohužel, dnešní propojený svět má nepřeberné množství způsobů, jak může někoho vysledovat a pěkně zkontrolovat. Lidé si ani neuvědomují, při kolika různých příležitostech a v kolika situacích vlastně odhalují státu, kolik mají peněz nebo co s nimi dělají. Je to doslova jedna velká špionáž, pokud se nad tím zamyslíte. Stát vlastně může zjistit takřka cokoliv – od toho, kde se pohybujete, za co platíte i co si kupujete nebo co hledáte na internetu a není to vůbec žádná obtížná věc něco takového zjistit.

peněženka

Podvádět se nevyplatí

Pokud nejste premiér nebo jeho spřízněnec, který se může skrýt za pěknou dávku imunity, můžete si o tom, že se vymknete finančnímu úřadu z rukou, nechat jenom zdát. Přesně proto spousta lidí dostane opravdu tučné pokuty i za neúmyslné chyby v účetnictví – finanční úřad zkrátka neodpouští. A zvláště pak, pokud na vás mají spadeno, tak si můžete být jisti, že vždycky se něco najde – nějaká malá chybka tu a tam a hned máte sto tisícovou pokutu, kterou zaplatit musíte, jinak vás čeká ještě větší pokuta.

daňově uznatelné

Jak to vlastně dělat?

Svěřte vaše účetnictví profesionálům, automatizujte, co se dá, protože program či počítač udělá málokdy chybu a snažte se vše plnit včas. A když si vyměřujete zálohy na dani, radši dejte více a pak dostanete přeplatek, než abyste dávali méně, a potom ještě budete muset doplácet. Rozdíl přitom mezi doplácením a přeplatkem může být třeba jen pár stovek. Proto si dobře rozmyslete, jaké zálohy si určíte.

Vše jde dělat na černo, buďte si ale jisti, že pokud peníze nahodíte někde na účet, naráz se stanou lehce dohledatelné. A pokud vám proteče účtem deset tisíc nezdaněného příjmu, tak si toho dříve nebo později někdo všimne. A finanční úřad skutečně může velice lehce požádat o výpis z účtu vaší banku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články