Proč nepodnikat s rodinou

Můžete být přesvědčeni, že podnikat s rodinou je ten nejlepší nápad, který vás kdy napadl. My vám však dáme alespoň čtyři velice dobré důvody, proč to není zrovna nejlepší nápad.

univerzita

  1. Nezapomeňte, že se musíte vídat i doma

Podnikání představujete pro celou řadu lidí obrovský stres a vypětí, nejen mentální. Představte si, že pokud podnikáte s blízkou či vzdálenou rodinou, budete nutně probírat podnikání i mimo všední dny. A pokud se stane něco, s čím někteří nemusí souhlasit, tak s tím budou nesouhlasit i mimo vaše oficiální porady. Co to znamená? Znamená to přesně to, že některé vaše rodinné oslavy budou pěkně peprné. Pokud se pak problémy rozvinou a stanou se opravdovými hrozbami pro podnikání, je jednání mezi rodinou ještě horší, protože to nutně zahrne i ty ostatní členy, kteří se postaví na stranu toho či toho.

  1. Peníze neznají bratra

Častokrát se stane, že se rodina rozhádá kvůli penězům. O to více se poté vedou spory při různých vypořádáních, ohledně toho, kdo přispěl čím a v jaké míře a kdo má vlastně větší podíl a kdo měl dostat to či ono. Potom se takové tahanice opět přesunou mimo profesní rovinu a máte tu opět rozvinutý problém, který bude řešit každý, kdo s vámi sdílí alespoň kapku krve.

  1. Rodina neznamená pevné vazby

To, že jste spřízněni krví, neznamená, že vaše vazby budou nějak extra pevnější nebo důvěryhodnější. Ba právě naopak, tím, že jste rodina, tak si řeknete: „ale, však je to můj bratr / sestřenice / teta / otec, to se nějak vyřeší.“ A právě to „nějak vyřeší“ je tím největším kamenem úrazu. Předejděte zbytečnému dramatu a prostě se na to s rodinou vykašlete.

podnikatelský přístup

  1. Zkušenosti za cenu bossingu

Můžete zahrnout vaše starší rodinné příslušníky, buďte si ale jisti, že budou mít vždycky konečné slovo a vše se bude řídit dle nich, protože jsou starší, protože jsou tam či onam. Pokud jste nejmladší rodinný člen, budete mít menší pozici. Tak to prostě je. Raději se rodičů na radu zeptejte, nezahrnujte je do vašeho podnikání.


A samozřejmě každý z nás by přišel s dalšími pěti, pokud by si vzpomněl na své rodinné příslušníky a čeho jsou schopni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články