Doplňte si rozsah!

Kdo se hodlá za stávající situace vycestovat do zahraničí na delší dobu, měl by si pořádně a důkladně přečíst podmínky zdravotního pojištění a rozsah pojistných plnění, které se na něj vztahují! Zjistí, že celá řada aktuálních rizik není ve starém pojištění zahrnuta.

úraz

Lehce se to může vymstít

Pokud se na pojištění nebudete zrovna ohlížet, může se stát, že v zahraničí budete potřebovat lékařskou pomoc, jenomže drtivou většinu péče si budete hradit ze svých vlastních peněz. Víte, jak to chodí. Říkáte si, že to bude v pořádku, nikdy se nic přeci nestalo – nebo ještě lépe – myslíte si, že tentokrát ušetříte na pojištění a nebudete si ho pořizovat. Jenomže náhoda je blbec a zrovna v této chvíli, kdy jste nejzranitelnější, tak se něco stane. Může to být chyba, omyl nebo prostě jen blbá náhoda, ale něco se stane a bude třeba zajet do nemocnice. Ovšem bez pořádného pojištění vás taková chyba či omyl může vyjít pěkně draho. Ceny ve zdravotnictví a službách s nimi spojenými jsou v zahraničí až trojnásobné. A české pojišťovny se zrovna nepohrnou, aby za vás všechno zaplatily.

K základu si vždycky připojte i cestovní

Každý občan si musí hradit své vlastní zdravotní pojištění, případně to za něj hradí zaměstnavatel. Ovšem pokud se chystáte odjet do zahraničí, vždycky je lepší si připlatit cestovní pojištění, ve kterém budete mít například COVID klauzuli, která vás opravňuje z pojistného platit i výlohy v zahraničí spojené s touto nemocí.

vyplacení pojistky

Nejlepší asi bude, pokud si stanovíme, co je vlastně ten základ. Základem pojistného plnění je vždycky ta nejnutnější, nejakutnější péče. To znamená, pokud vás někdo bodne do břicha, myslí se tím odvrácení rizika pro život – stabilizace, zašití a další nutné kroky k tomu, abyste se vůbec z té nemocnice někdy podívali ven. Jenomže všechno potom už si hradíte sami – pobyt v nemocnici, stravu, přesuny. A to jsou horentní částky!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články