Proč je důležité pracovat?

Otázka na první pohled možná nesmyslná, ale je třeba si ji pokládat, protože v naší vlasti je spousta nezaměstnaných lidí, kteří by si zasloužili, aby na tuto otázku odpověděli.
Tím, že jsou dlouhé roky evidovaní na úřadech práce jako uchazeči o zaměstnání (v tom lepším případě), ztrácejí nabyté pracovní návyky. Zpravidla nemají svůj pravidelný denní režim a ani se ho nesnaží nijak dodržovat.

mít práci je základní lidská potřeba

Přitom pracovat by mělo být normální.
Ale bohužel nebývá tomu tak vždycky.
Kdo pracuje, má se dobře. Mnozí by s tímto mottem už také nesouhlasili, když pracují za minimální mzdu a zaměstnavatel z nich „dře kůži“. Nemusíte přece zůstávat u takového vydřiducha. A neobstojí povzdech, že byste jinou práci nenašli. Lidé – i zaměstnavatel – si k vám dovolí to, co jim dovolíte vy.
Takže, když jen sklopíte hlavu a mlčíte a pracujete, proč by váš „chlebodárce“ něco měnil? On šetří mzdové náklady a vy jste rádi, že vám vyplatí alespoň nějakou mzdu.
Zvedněte hlavu a podívejte se kolem sebe, začněte se o sebe více starat. Oslovte jiné zaměstnavatele, i za podmínky, že budete do práce dojíždět anebo nějaký čas strávíte na evidenci na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Jestliže jste poctivě pracovali v pracovním poměru pár let, vznikne vám i nárok na podporu, kterou budete od státu pobírat po určitý čas. Výše podpory v nezaměstnanosti záleží na vašem věku a na výdělku, který vám potvrdí zaměstnavatel.

podnikání

A v průběhu pobírání podpory si aktivně hledejte nové zaměstnání.
Ptejte se úředníků na úřadu práce, na co máte nárok. Můžete obdržet od státu za určitých podmínek i příspěvek na dopravování do zaměstnání anebo dokonce i příspěvek na náklady při přestěhování za prací. To vše je možné, ale musíte vyvinout aktivitu a přestat se bát se projevit. Jen tak se vám podaří získat práci, která vás bude bavit a ne „ždímat“.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články