Pro koho se hypotéky hodí?

Jedním z poměrně často propagovaných finančních produktů jsou hypotéky. A není divu, přeci jen se jedná o v současnosti nejběžnější způsob financování bydlení. Jen málokteří rodiče totiž svému potomku založili stavební spoření, či mu alespoň někam ukládali peníze, aby si v dospělosti mohl koupit vlastní dům či byt.
 
Je tedy jasné, že se jedná o často kupovaný produkt. Tento fakt samozřejmě neunikl ani jeho poskytovatelům, kteří se pak začali předhánět v tom, kteří nabídnou tu nejlepší. I proto jich je tolik vidět v reklamách.

klíče od nového domu
 
Není samozřejmě tajemstvím, proč jsou tak oblíbené. Dnes jsme si zvykli mít vše, co chceme, hned. Odvykli jsme si trpělivě čekat a šetřit s tím, že si jednou daný dům koupíme nebo postavíme.
 
Zde je však třeba také poznamenat, že v podstatě není jiná možnost. Celkové nejen tržní prostředí se stalo mnohem tvrdší a dravější. Pokud bychom si na dům nebo byt šetřili, je pravděpodobné, že až bychom získali dostatek peněz, byla by naše vyhlédnutá nemovitost už dávno pryč, případně pozemek prodaný. A to ani není řeč o inflaci, tedy ztrátě hodnoty peněz.
 
Hypotéky jsou tedy jednou z možností, jak se této situaci vyhnout. Jen málokdo se však zamyslí, zda je právě pro něj tato možnost vhodná. Skutečně si můžeme dovolit se zadlužit na mnoho let dopředu? A opravdu v té nemovitosti budeme i za ta léta bydlet?  Budu mít dost peněz na splácení i v případě ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci? To všechno jsou otázky, které je potřeba zvážit, než si půjdeme podat žádost o hypotéku.

hypoteční kalkulačka
 
Pokud se však pro ni i po zevrubném přemýšlení rozhodnete, pak je nutné také dobře vybrat správného poskytovatele i typ. Zde vám velmi pomohou recenze od bývalých či stávajících zákazníků, kteří si danou hypotéku vzali. Ti budou nejspolehlivějším zdrojem informací, avšak je potřeba dávat pozor, neboť se zde mohou najít lidé placení firmou za to, že píší pozitivní recenze, tak i ti, kteří chtějí danou firmu potopit. Proto se snažte najít průměr. Pak budete mít přibližnou představu, jak na tom daná společnost je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články