Je podnikání dobrý způsob, jak přijít k penězům?

Již prakticky od dob první republiky existuje představa, že podnikatelé mají velkou spoustu peněz. Koneckonců, právě tento předsudek byl jednou z not, na které v minulém režimu lidé hráli, když zabavovali majetky a podniky. A tato představa přetrvává dodnes.
 
Není samozřejmě pochyb o tom, že existuje mnoho podnikatelů, kteří skutečně této představě odpovídají. Avšak znamená to skutečně to, že je to skutečně dobrým způsobem, jak zbohatnout? Je to skutečně takový bezvadný způsob, jak přijít k penězům?

podnikatel v práci
 
Popravdě řečeno, nikoliv. Podnikání je velmi riziková činnost. Abychom se o tom přesvědčili, stačí se jen podívat na statistiku, kolik firem za dané období skončilo, a jak dlouho na trhu působily. Zjistíme, že naprostá většina skončí během prvního roku.
 
Přesto ale mnoho lidí přemýšlí o tom, že tento způsob výdělku zkusí. Můžeme to vidět i z toho, kolik žádostí o IČO je ročně přijato. Avšak, jak již bylo řečeno, naprostá většina nově založených firem skončí během prvních pár měsíců své činnosti.
 
Obvykle je to proto, že nevydělávají dostatečné množství peněz. To může být způsobeno mnoha věcmi, například špatným obchodním plánem, nevhodným marketingem, působením konkurence, ale i mnoha dalšími faktory.

pracovní stůl podnikatele
 
Ať už je k tomu však jakýkoliv důvod, pravdou je, že opravdu ve většině případů podnikatelé velmi brzy ukončí svou činnost. To však také znamená, že v naprosté většině případů to opravdu není vhodné k tomu, abychom takto vydělali peníze. Existuje totiž mnoho bezpečnějších metod, jak si zajistit živobytí.
 
Proto je pro většinu lidí lepší, když zůstanou v běžném zaměstnaneckém poměru. To jim totiž zajistí sice nižší, avšak mnohem stabilnější výdělek. A pro většinu lidí je rozhodně lepší preferovat stabilitu před výší výdělku. Proto, pokud chceme mít dostatek peněz, je dobré skutečně realisticky zvážit všechny možnosti. Jen tak se totiž nedostaneme do potíží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články