Povolání v zahraničí

Každý z nás by si měl pro jednou vyzkoušet pracovat v zahraničí. Objeví celou řadu nových věcí, poznatků, a to nejen o cizokrajném prostředí, ale zejména také sám o sobě. Máme pro vás hned několik věcí, které můžete v zahraničí dělat i bez nějaké odbornější kvalifikace – protože pokud kvalifikaci máte, není pro vás problém sehnat si dobře placené místo. Zároveň je třeba uvést, co vlastně budete nutně potřebovat, pokud se chcete vůbec ocitnout na zahraničním pracovním trhu.

bankovky v peněžence

  • Jazyky = jazyky jsou základním předpokladám pro jakoukoliv pracovní pozici. Minimálně angličtina je naprostý základ a kdo anglicky neumí, bude mít všechno rázem těžší. I bez angličtiny si však dokážete poradit, takové práce ale zahrnují zejména zedničinu, úklid apod., byť i zde se můžete setkat s nezájmem, pokud neumíte ani pár slov. Zároveň se vždycky vyplatí, pokud umíte nebo se naučíte jazyk dané země.
  • Otevřenost = musíte být otevření všemu, pokud chcete pracovat v zahraničí a možná se i někam posunout. Vaše první práce možná nebude to pravé ořechové, je však na vás, jak s tím naložíte a jestli se časem posunete dál nebo zůstanete na tom samém místě.
  • Disciplína a silná vůle = častokrát se přistihnete s myšlenkami na domov. Bude se vám stýskat a budete chtít utéct někde daleko. Musí vás ale pohánět chuť vydělat si peníze a zažít něco nového. Jedině tak se totiž můžete skutečně rozlétnout.

globus

Co tedy můžete v zahraničí dělat?

Dnes již ani tak nezáleží, jaké je vaše pohlaví, neboť se čím dál více pracovních pozic otevírá i pro to pohlaví, pro které bylo dříve zapovězené. Nově tak Au pair nemusí dělat jenom dívky. Je to dobře placená práce v rodinách, které potřebují zvládnout domácnost a malé děti. Můžete si tak přijít nejen na dobré peníze, ale zároveň i poznáte, jak se v dané zemi skutečně žije. Mnozí pracovníci skončí určitě v agenturách, které vás budou přesunovat na různá místa dle potřeby. I tohle je velice zajímavá zkušenost, protože si můžete vyzkoušet celou řadu povolání a kdo ví, třeba se vám v některém zalíbí natolik, že se tam vrátíte. Můžete také zkusit hledat na vlastní pěst a prostě jít s kůží na trh. Dneska můžete sehnat různé práce ve službách, ale i finančnictví či byznysu na sociálních sítích. Stačí jednoduše odpovědět na inzerát, poslat životopis a je to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články