Pojištění se může hodit

Víte sami nejlépe, jak to na světě chodí. Někdy si člověk myslí, že se něco stane, jenže ono k tomu nakonec nedojde, a někdy si pro změnu můžeme myslet, že se nemůže nic stát a bác!
Prostě je celá řada okolností, jež mohou nastat, a to ať už po tom toužíme nebo právě naopak. A ne vždy jde o něco, co bychom rádi zažili nebo co bychom aspoň vcelku bezbolestně přetrpěli. A když dojde k něčemu skutečně nepříznivému, je dobře, když nám někdo nebo něco pomůže. Například pojistka.

uzavření pojištění

Ano, pojištění je něčím, co se neztratí. Když má člověk pocit, že se něco může stát, a včas se proti tomu pojistí, má štěstí v neštěstí spočívající v tom, že bude odškodněn přinejmenším finančně. A byť se ne vždy dá s pomocí peněz vše uvést do původního nebo aspoň žádoucího stavu, přece jenom může nějaká ta částka prospět.
A tak se lidé nejednou pojišťují. Tu proti tomu, tu proti onomu, zkrátka každý podle svého uvážení.
A je to dobře nebo špatně? To už záleží na konkrétní situaci. Je totiž pravda, že každému z nás hypoteticky hrozí něco jiného, stejně jako je skutečností, že u někoho je konkrétní typ rizika větší a u někoho menší. A tak jsou pojistky, jež jsou v určitém případě více než žádoucí, jsou ty, jež by mohly přijít vhod, a jsou i situace a záležitosti, proti kterým je pojištění se nevhodné, a to proto, že by šlo o vyhazování peněz za něco, co prakticky nemůže nastat.

nehoda a pojištění

Pojistit si tak život může přijít vhod u těch, kdo nechtějí svým případným skonem komplikovat život pozůstalým více, než je nezbytné, zatímco je nesmysl, aby za totéž platili ti, u nichž je brzký skon prakticky vyloučen. Je užitečné si pojistit domácnost, je-li tato vybavená něčím hodnotným, zatímco bezdomovec si podobnou pojistku platit nebude, a to nejen proto, že by ho to stálo zbytečné peníze. A podobných případů by se našlo!
A tak vám lze pojištění doporučit i nedoporučit. Protože jste to vy sami, kdo je svého štěstí strůjcem. A na vás záleží, v čem se pojistíte a v čem raději zariskujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články