Podle čeho vybírat pojišťovnu?

Byť mezi pojišťovnami panuje zcela čilá konkurence, stále to není úplně ideální. I přesto však můžeme vypozorovat celou řadu faktorů, podle kterých se můžeme řídit, když si vybíráme tu ideální pojišťovnu pro naši životní situaci. Musíte ale situaci sledovat dlouhodobě. Pravidlem však je, že se pozice pro zákazníky (klienty) jenom zlepšuje, můžete si tak vybírat z čím dál větší nabídky služeb i produktů.

záhranáři

1)Počet smluvních zařízení

Pokud chcete mít jistotu, že se vám dostane péče a služeb hrazených z vašeho pojištění opravdu všude, musíte se podívat, s kolika smluvními zařízeními má vaše pojišťovna smlouvu. Například VZP ČR má nejvíce smluvních zařízení v roce 2020, a tedy 24 021 smluvních zařízení, ve kterých můžete požadovat hrazení služeb a produktů ze zdravotního pojištění, pakliže na to máte nárok.

2)Nabízené bonusy a příspěvky

Pojišťovny investují hlavně do prevence, očkování a dalších služeb a produktů, které mají za účel předejít těm opravdu vážným pojistným událostem, které akorát stojí víc peněz. Každá pojišťovna si tak spočítá, že je mnohem lepší, pokud investuje do prevence, než do následných léčebných výloh u těžkých chorob, kterým se dá předejít. Čím zdravější budou klienti, tím méně bude pojišťovna platit a tím více si bude moci nechat.

3)Vzdálenost od nejbližší pobočky

Mějte na paměti, že vždycky, když budete něco potřebovat nebo něco vyřídit s vaší pojišťovnou, budete muset na pobočku. A nejbližší pobočka může být někdy za rohem, někdy ale pěkně daleko. Zjistěte si, kde se ta nejbližší pobočka nachází. Pokud totiž bude nejbližší 60 kilometrů daleko, moc výhodné to pro vás nebude.

nehoda

4)Změna zdravotní pojišťovny

Pokud by se vám poskytované plnění od pojišťovny znelíbilo, máte možnost lehce odstoupit od smlouvy? Podívejte se, jaké podmínky, překážky či požadavky klade pojišťovna na klienty, kteří chtějí změnit pojišťovnu. Pokud budete měnit pojišťovnu, vždycky se poraďte i se svým lékařem – může se stát, že pojišťovna nebude hradit jeho péči.

Zároveň je třeba podotknout, že pojišťovnu je možné měnit jen jedenkrát ročně, buď k prvnímu lednu či prvnímu červenci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články