Platit se dá lecčím

Všichni jistě dobře víte, jak to chodí, když chcete něco mít. Pokud si to dokážete pořídit z vlastních zdrojů a vlastními silami, poradíte si s tím, a pokud to potřebujete získat od někoho jiného, musíte mu za to poskytnout odpovídající náhradu, jež se obvykle stanovuje v penězích.

tématika kryptoměn

Platit se tak musí pomalu za všechno. Ovšem zatímco je požadavek stran placení jednoznačný, na tom není nic nepochopitelného, s tím, čím se může platit, už je to přece jenom složitější. Protože jsou platební prostředky skutečně různorodé, a zatímco jeden prodávající akceptuje jednu měnu, jiný měnu jinou. A někdo třeba vyžaduje i kryptoměny.
Že nevíte, co to takové kryptoměny jsou? Že znáte klasické peníze, tedy nejspíše české koruny a k nim navrch třeba americké dolary, eura, švýcarské franky a třeba i další významnější světové či lokální měny, ale o nějakých kryptoměnách jste doposud neslyšeli nebo o nich víte jenom naprosté minimum, takže nejste schopni je v praxi využít?
Věřte, že pokud toho víte o kryptoměnách málo, nejste v tom rozhodně sami. O těch se toho mezi lidmi skutečně zatím zase až tak moc neví. A to, že někdo slyšel o Bitcoinech, je skutečně jenom nepatrný zlomeček toho, co v dnešním světě tyto měny představují.

vzestup Bitcoinu

Především si je tedy třeba říct, že byste měli vědět, že se tyto kryptoměny, jichž už existují tisíce různých druhů, uplatňují především při placení na internetu. Protože jsou virtuální a do klasické peněženky si je tak nevložíte. Těmi se platí jenom na síti, což má své výhody stejně jako nevýhody.
A proč se na tyto měny sází nejednou namísto používání klasických peněz? Důvodů je tu dost a dost. K jejich přednostem patří třeba to, že nejsou pod vlivem politiků a centrálních bank, nemajících tak možnost jimi manipulovat, že jde o měny umožňující platby bez zprostředkování bankami, což je činí rychlejšími a levnějšími, že je tu značný stupeň anonymity a podobně.
A proto tyto leckomu přicházejí vhod více než klasické peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články