Platit lze i kryptoměnami

Když se má dnes někde něco sehnat, dá se to obvykle zařídit jenom jedním jediným způsobem. A to tím, že si to zájemce koupí, tedy zaplatí za to. Na tuto praxi už jsme si u nás dávno zvykli a nikoho z nás tak něco podobného nepřekvapí.
Ovšem kdekoho z nás by mohlo překvapit to, že se v případě takových plateb nemusíme omezovat jenom na klasické peníze, tedy na finanční prostředky, které jsou nám známé už odedávna. Platit se dá totiž i něčím jiným, měnami označovanými jako virtuální, kryptoměnami.

Bitcoin obrázek

Takové kryptoměny se pochopitelně nehodí pro každou platbu. Jsou určené k finančním transakcím realizovaným na internetu, nikoliv ke každodenním nákupům lidí v obvyklých kamenných obchodech. Což je také důvod skutečnosti, že mnozí z našinců dodnes takové měny nevyužívají, nemají s nimi zkušenosti a nejednou ani pořádně nevědí, oč že vlastně jde.
Kryptoměny jsou tak pro našince obvykle stále ještě velkou neznámou. Jistě, mnozí z nás už o nich něco zaslechli, jenže u povědomí o jakémsi Bitcoinu to obvykle skončí. A to by mohla být škoda, tím by se mohl leckdo z nás připravit o možnost plateb, jež by mu mohla vyhovovat.
A proto si alespoň krátce řekněme něco o takových kryptoměnách.

Bitcoin grafika

Předně je asi záhodno vědět, že tyto nejsou vydávány a ovlivňovány ani centrálními bankami, ani politiky, a nehrozí tak u nich nejrůznější machinace. Platby, jež jsou těmito měnami realizovány, jsou pak transparentní, probíhají bez zprostředkování bankami, což je činí rychlými a levnými, ba i bezplatnými. Dále je tu značný stupeň anonymity a platby jsou tu nezrušitelné a neodmítnutelné, a i to může přijít vhod spolu s tím, že tu jde rychlostí blesku zaplatit komukoliv na síti, i kdyby se tento nacházel kdekoliv ve světě.
Kromě možnosti takovými kryptoměnami platit lze tyto využít ale i k investování.
A vzhledem k tomu, že kryptoměn existují v dnešním světě tisíce, si každý může najít tu pravou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články