Pár slov o kryptoměnách

Za všechno, co má nějakou hodnotu a co chce někdo mít, musí ten, kdo si to chce pořídit, také zaplatit. Bez placení se obvykle ke zboží ani k nějakým těm službám nedostaneme, bez finanční protihodnoty obvykle nikdo nikomu nic nedá.
Platit se tedy musí. Ovšem takové placení nemusí vždy vypadat naprosto stejně. Kromě běžných peněz, jež známe všichni už od nejútlejšího věku, kromě bezhotovostních plateb obdobnými penězi, jež už u nás také zdomácněly, jsou tu totiž i další alternativy, jimž se souhrnně říká kryptoměny. Což jsou, dalo by se říci, virtuální peníze, jež jsou určené především k realizaci plateb na internetu.

vzestup Bitcoinu

Proč tu jsou i lidé, kterým naše tradiční peníze nestačí a sázejí tak na tuto relativní novotu, jíž v řadách našinců mnozí stále ještě nerozumějí? Důvodů, proč se rozhodnout pro používání kryptoměn, je více, a tyto obvykle souvisejí právě se specifiky, jež takové virtuální peníze mají.
Jenom tak namátkou:

  1. Kryptoměny nejsou pod kontrolou vlád a centrálních bank jednotlivých států, což je činí nezmanipulovatelnými k politickým nebo jiným účelům.
  2. Takové měny jsou relativně anonymní, což může být pro leckoho z jejich uživatelů atraktivní.
  3. Platby kryptoměnami probíhají značnou rychlostí a jsou nezrušitelné a neodmítnutelné.
  4. Za platby kryptoměnami se neplatí žádné nebo jen velmi nízké poplatky, což je výhodnější než platby běžnými penězi s využitím bank coby prostředníků.
  5. Platby dorazí ke svému adresátovi velkou rychlostí bez ohledu na to, kde na světě se tento nachází.
  6. Přitom se jedná o platby transparentní.

různé kryptoměny

A kryptoměnami se vlastně nemusí jenom platit na internetu. Tyto lze stejně efektivně využít třeba i k investování do nich. Což je celá škála různých příležitostí, protože už dnes existují tisíce kryptoměn, z nichž si lze vybrat tu nejlépe vyhovující konkrétnímu záměru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články