Ošetřovné ano či ne?

I když se vláda dušuje, že už nebude kvůli světoznámé pandemii plošně zavírat školy, čísla, jež nám dnes a denně nabízejí média, nejsou ani trochu optimistická. A jak narůstá počet nakažených, stoupají i počty zavřených školských zařízení. A jakmile tak dítě musí namísto školy zůstat doma, musí si ho rodina pochopitelně pohlídat. Což je zejména u mladších dětí problém. Protože znáte to…

kufr peněz

Jakmile musí rodič s dítětem zůstat doma, a to klidně i ze dne na den, vznikají problémy. Pro tohoto i pro jeho zaměstnavatele, který musí takového zaměstnance postrádat.

Vezměte si takového rodiče, který musí zůstat doma, protože byla škola jeho dítěte zavřena kvůli nemoci učitelů. Jakmile taková škola není v hygieniky nařízené karanténě, nemají rodiče ze zákona nárok na ošetřovné vůbec. A pokud jde o karanténu kvůli koronaviru, je čerpání ošetřovného pouze časově omezené a také nižší, než jak tomu bylo v případě posledního uzavření českých škol.

Ministryně práce se sice nechala slyšet, že by se vyplácení zmíněné dávky mělo prodloužit na celou dobu případné výuky na dálku a mělo by se týkat všech žáků ve věku do třinácti let, ovšem vládní koalice stále pouze jedná o několika možných scénářích. A pro premiéra není toto téma vůbec urgentní, není to nic, čím by se vláda právě nyní měla zabývat. Protože se přece nemají školy plošně zavírat, takže proč to řešit…

Ovšem podivně v této souvislosti vypadají obavy některých našich ministrů. Ti se už dnes obávají, že budou-li školy ve větším měřítku opět uzavřeny a přejde se na distanční výuku, budou možná mnoha firmám chybět zaměstnanci. Tedy rodiče, kteří zůstanou s dětmi doma.

kalkulačka a pero

A tak se dnes a denně můžeme v médiích seznamovat s tím, jak neblaze se trend stran koronaviru vyvíjí, dnes a denně jsme varováni a strašeni. Ale zároveň je vládě docela jedno, jak budou žít lidé, kteří budou donuceni zůstat se svými dětmi doma. Protože ministrům vadí leda to, že by u nás možná neměl kdo pracovat. A pro premiéra ošetřovné není urgentní téma. Na rozdíl třeba od korumpováním voličů zavánějícího pětitisícového příspěvku důchodcům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články