Obchodovat se musí

Kdyby dnes nebylo obchodu, nebyli bychom ani zdaleka tím, kým jsme. Protože by se nedařilo ani zdaleka tak efektivně směňovat zboží a služby a lidé by tak ztratili zájem vyrábět víc, než kolik potřebují, případně vymýšlet něco nového, čím by předčili jiné nabídky.
A protože to nelze dopustit, protože bez toho bychom my lidé neobstáli, nezbývá nic jiného, než se obchodování věnovat a toto rozvíjet.

stará pokladna

Obchoduje se tak už po hodně dlouhou dobu v klasických takzvaných kamenných obchodech, od nejmenších krámků, kiosků či tržnic až po obří nákupní centra, stejně jako i moderně a stále častěji na internetu, jsou tu obchodníci, kteří si vystačí i se zákazníky z několika nejbližších ulic, stejně jako ti, kteří provozují svoji činnost klidně i v celosvětovém měřítku. Zboží tak nejednou putuje i z jednoho konce světa na druhý, kdekoliv na světě seženeme i to, co bylo vyprodukováno kdesi v dálavách.

nákupní košík

Seženeme tak kdykoliv cokoliv. Stačí to jenom chtít a mít na to dostatek peněz a určitě se najde nějaký obchodník, který nám toto dodá.
Ovšem – jak již zaznělo – jsou k takovému obchodování nezbytně zapotřebí finanční prostředky, tedy peníze. Právě ty nejideálněji umožňují směnu jedné nabídky za jinou, ty jsou za naprostou většinou obchodních transakcí. A bez nich by nikdo nikomu nic nedal. Leda tak výměnou za něco jiného, což by ale nemuselo nijak často vyhovovat. Protože zkuste najít dva různé dodavatele něčeho, kteří by navzájem stáli o zboží toho druhého, a to v oboustranně výhodném množství a poměru! To se podaří jenom výjimečně.

A tak prostě máme peníze a díky těmto obchodujeme. Což nám umožňuje vést dostatečně kvalitní život, jaký bychom si bez možnosti obchodování nedokázali vůbec představit. Jaký by byl bez možnosti takového oběhu peněz a zboží naprosto nepředstavitelný a zhola nemožný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články