Nelekat se vyplašených titulků a senzací v novinách

Základní pravidlo půjčování si nebo sjednávání hypotéky je, abyste se nechytali bulvárních zpráv na různých „finančních“ webech, které vám akorát zamotají hlavu a způsobí, že se leknete a do ničeho nepůjdete. Většina takovýchto titulků je totiž čistě jen pro šokování obecenstva, nic jiného. Častokrát tak přirozené pohyby finančního trhu interpretují autoři těchto článků jako naprostou zkázu lidstva a nemožnost pokračování v žití. Realita nikdy není tak krutá ani šokující. Uvedeme vám několik příkladů a hned vám vysvětlíme, proč byste se neměli takovýchto titulků bát. Pro informaci je však dobré uvést, že je dobré sledovat to, ale z věrohodného zdroje. Například Česká národní banka je skvělým zdrojem informací o úrokových výších a dalších věcech týkajících se půjčování a hypoték. Hlavně hypotéky jsou dobře sledovatelnou oblastí a dozvíte se toho spoustu. Zároveň má banka také několik doporučení pro všechny, kteří si chtějí půjčit a je dobré zjistit si i možnosti dalšího dofinancování od státu.

mobilheim

Úrokové sazby jsou příliš vysoké

Může se vám zdát, že úrokové sazby jsou příliš vysoké. Ovšem pravda je taková, že úrokové sazby, určované ČNB nikdy neporostou samovolně do takové výše, ve které by dlužníci nebyli schopni půjčky splácet. Tak to prostě nebude. Nemusíte se tedy bát toho, že by vám někdo seriózní dal hypotéku, i když na ni nemáte peníze. Pravděpodobně by se přistoupilo k jinému řešení. Faktem však je, že úrokové sazby jsou vysoké, je tak dobré si pěkně vyhodnotit váš záměr s finančními prostředky.

Podmínky jsou příliš přísné

Podmínky jsou přísné proto, aby se lidé zbytečně nezadlužovali, aniž by neměli možnost to všechno splatit v případě, že to půjde do kytek. Cílem přísných podmínek je okamžitě z kola vyhodit ty, kteří by akorát vytvořili problémy pro ostatní. Tak to je. Pokud tedy chcete mít vlastní dům, ale nikdo vám hypotéku nedá, nepoddávejte se nějakým lichvářům, ale raději si počkejte, našetřete a pak si požádejte znovu. Přísné podmínky jsou hlavně pro vaši ochranu a taky pro ochranu ostatních.

nemovitost

Schválili vám i přesto půjčku?

I když je úrok vysoký a podmínky přísné, půjčku vám schválili, napříč tomu, že všichni varovali a křičeli, ať dáte ruce pryč. Pokud se jedná o seriózní hypoteční společnost, můžete si být jisti, že vše bylo vypočítáno a s největší pravděpodobností tak nebudete mít problém půjčku splatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články