Nejčastější začátečnické chyby v podnikání

Během prvního roku podnikání podle statistik nepřežije zhruba pětina firem. Po dvou letech skončí asi 30 procent společností a živnostníků a desáté narozeniny oslaví jen 3 firmy z 10. Z toho vyplývá, že většina z nich skončí na samotném počátku. Proč? Zejména z toho důvodu, že udělají jednu z následujících chyb, které koneckonců dělá většina lidí, když se rozhodne opustit svou pozici zaměstnance.
 byznys podnikání plánování

Žádný plán a nejasné cíle

Tyto dva aspekty jsou největší a nejčastější chybou, se kterou se můžete setkat. Majitelé firem chtějí vše rychle, snadno a chtějí jednoduše vydělat co nejvíc peněz. Hodně z nich zcela vynechá fázi plánování. Pamatujte, že v každém případě před začátkem musíte mít jasný finanční, obchodní i marketingový plán. A samozřejmě jasný cíl a rozhodně větší, než hodně vydělat. Dejte si cíle, které budou časově ohraničené, měřitelné, realistické, dosažitelné a hodně konkrétní.
 

Počítejte s neúspěchem

Nemusí se to zdát jako problém, ale skutečně je. Uvědomte si a přijměte, že můžete selhat. Vaše firma se nemusí okamžitě rozjet. Nemusí se rozjet vůbec, protože jednoduše nenajdete správné klienty, anebo jim nenabídnete ve správnou dobu to, co potřebují a chtějí. Připravte se na krizové situace a plánujte do budoucnosti pro nejpravděpodobnější varianty, které mohou nastat.
 
podnikání noviny vzdělávání

Absence marketingu

Toto je obrovský problém, protože mnoho začínajících podnikatelů si neuvědomuje, že musí své produkty a služby správně dostat k lidem. A právě k tomu je marketing. Rozhodně ho tedy nepřeskakujte a neříkejte si, že nepotřebujete odborníky, kteří vás se vším seznámí a provedou.
 
Online i offline prezentace je dnes extrémně důležitá a bez ní se s největší pravděpodobností neuživíte a brzy se dostanete do krachu, protože vás nikdo nebude znát. A nemyslete si, že dokonale víte, co děláte. Vždy se najde někdo, kdo to ví lépe a může vám se vším efektivně pomoci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články