Na jakém principu fungují hypotéky?

Snad každý sní o tom, že bude mít svůj vlastní dům či byt. To platí zvláště pro mladé lidi, a je snadné pochopit, proč. Vlastní bydlení znamená nejen určitou nezávislost, zároveň také nemusíme nikomu platit za to, že danou nemovitost můžeme využívat. Také se nemusíme bát, že nám majitel domu neprodlouží nájemní smlouvu. Navíc máme také podstatně volnější ruku při nejrůznějších úpravách.

znázornění splácení hypotéky
 
To vše zní skutečně dobře, problém ovšem je, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nemenší. Je to samozřejmě dáno tím, že se jedná o velmi žádanou, přitom však značně omezenou komoditu. Navíc ani samotná stavba domu není nejlevnější záležitosti. I ona však musí být do celkové ceny promítnuta.
 
Znamená to tedy, že bychom se svého snu měli vzdát? Ne tak docela. Jednou z možností, které máme, je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Může být poskytována jak bankami, tak i nebankovními společnostmi specializujícími se na nejrůznější typy půjček.
 
Jednoduše řečeno, jde o to, že si půjčíte potřebnou částku na koupi dané nemovitosti. Samozřejmě jen málokdy he hypotéka na celou částku. Obvykle se vyžaduje určitá spoluúčast. Půjčené peníze však budete splácet dle dohodnutého rozvrhu.
 
Je pochopitelné, že jako u všech půjček, i u hypotéky zaplatíte poskytovateli nakonec vyšší částku, než která vám byla půjčena. Přeci jen, právě tento rozdíl je zdrojem zisku z daného produktu. Pokud by jej firma neměla, nevyplatilo by se jí hypotéky poskytovat.

klíče v zámku nového domu
 
Samozřejmě existuje spousta nejrůznějších druhů, přičemž každý má poněkud jiné podmínky schválení žádosti i výše úroků a jiných poplatků. Každý si tak může vybrat ten, který mu bude nejvíce vyhovovat.
 
Nakonec záleží na vás, jakou formu financování koupě bydlení zvolíte. Jen si vše předem dobře promyslete, ať vyberete skutečně tu nejlepší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články