Likvidace pojistné události – vyberte si moudře svého pojistitele

Pokud máte dům nebo auto, vyplatí se mít svůj hmotný majetek pojištěný. Nikdy nevíme, co se může stát. Je proto lepší mít pojištění, které nás v případě nahodilých událostí zachrání před následky a pokryje náklady na způsobené škody. Kromě toho je dobré mít zdravotní nebo životní pojištění, které zahrnuje rozšířené možnosti. Při dopravní nehodě, krádeži, vloupání nebo například zlomenině ruky můžeme žádat o odškodnění. Likvidací pojistné události se zabývá pojišťovna. V závislosti na tom, kdo škodu způsobil, jsou podniknuty příslušné kroky, jejich cílem je pokrytí pojistných událostí.

Co je to pojistné plnění?

Likvidace pojistné události je proces, jehož cílem je zjistit příčinu škody, osobu odpovědnou za její způsobení, jak rovněž výši škody. Aby vám nevznikly finanční náklady a další následky, je důležité se pojistit. Vypořádání pojistného krytí vyplývá z individuálně podepsané smlouvy mezi pojištěným a pojišťovnou. Každý pojistitel má svůj vlastní přístup k likvidaci pojistné události. Postup jednoho se může lišit od ostatních. Existují samozřejmě určité vzorce, kterých bychom se měli držet a co je třeba v každém případě udělat. Vybírejte tedy svého pojistitele moudře a spěte klidně! Řešení pojistných událostí ponechejte profesionálům.

Postup vyřízení pojistné události – krok za krokem

Postupy řešení pojistných událostí prováděné pojišťovnami se mohou navzájem lišit. Je to dáno individuálním přístupem k zákazníkovi a odlišením se od konkurence. Je však dobré vědět, že pojistitel vydává rozhodnutí o výši pojistného plnění na základě dokumentace a posudků vypracovaných znalcem.

likvidace pojistné události

Proces likvidace pojistných událostí se obvykle skládá z následujících kroků:

  1. Nahlášení škody pojistiteli, se kterým je podepsána smlouva. V závislosti na preferencích pojišťovny to lze provést telefonicky, e-mailem nebo osobně.
  2. Ověření podané žádosti o likvidaci pojistné události pojišťovnou na základě aktuálně platného pojištění. V tomto případě je důležité určit příčinu a následky události, rozsah odpovědnosti, škody a výši její opravy, jakou pokrývá smlouva.
  3. Likvidace pojistné události pojistitelem konkrétním způsobem na základě shromážděné dokumentace a zjištěných skutečností.
  4. Výplata pojistného plnění.

Likvidace pojistné události je nesmírně důležitá. Vy, jako poškozená osoba nebo viník nešťastné dopravní nehody, majetkové nebo životní ztráty, se musíte mimo všechno cítit komfortně. Pamatujte proto na důvěryhodnou pojišťovnu, která vám v těžké situaci pomůže a vyřeší za Vás vzniklé škody a následky.

Likvidace pojistné události – shrnutí

Každá pojistná událost je posuzována individuálně. Náklady na pokrytí škody závisí na pojištění, jaké bylo sjednáno. Zahrnuje rozsah náhrady a výši ochrany před následky utrpěné škody. Proto je tak důležité správně zvolit typ pojištění a pečlivě si přečíst jeho smlouvu. To umožní určitou ochranu před následky, které nás mohou potkat při nepříjemné nešťastné události.
Foto: freepik.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články