Kontokorent – pojistka pro všechny případy

V dnešní době nabízejí bankovní i nebankovní poskytovatelé finančních produktů mnoho druhů různých půjček. Tak trochu zvláštním druhem půjčky je takzvaný kontokorent. Jedná se o doplněk běžného účtu, který umožní čerpat peníze i v případě, že na účtu není dostatečná hotovost.

peníze v kšiltovce

 • Jedná se o stálou službu, díky které se v podstatě nemůže stát, že by některá pravidelná měsíční splátka nebyla uhrazena.
 • Kontokorent umožní tedy „jít do mínusu“.

Limit, do kterého můžete jít, je vypočítán každému klientovi přesně na míru jeho možnostem.Je logické, že svou roli tu bude hrát několik faktorů.

 • Poskytovatel kontokorentního úvěru bude především zjišťovat

  1. platební minulost klienta
  2. schopnost splácet (bonita)
  3. aktuální výši příjmů.

Výhodou tohoto druhu „půjčky“ je také to, že se dlužná částka úročí pouze v době, kdy ji čerpáte.V období, kdy je klient „v plusu“, nic navíc neplatí. Úrok tedy můžete platit například jen týden nebo několik dnů v roce. Podmínkou pro možnost využívání kontokorentu je především nutnost poskytovateli svůj závazek ve sjednaném termínu splatit. Lhůty pro splácení jsou různé. Některé finanční instituce vyžadují splacení do půl roku a u některých stačí do jednoho roku.

tři hromádky mincí + červený budík

Druhy kontokorentu

S kontokorentním úvěrem se můžete setkat ve dvou možných podobách

 1. zajištěný debet– tento způsob je nejběžnější a jedná se o ručení termínovaným vkladem ve výši úvěrového rámce (může být i vyšší).
 2. nezajištěný debet– jak už z názvu vyplývá, tento kontokorentní úvěr nevyžaduje žádné jištění. Ne všechny instituce ale takovou možnost poskytují.

Úvěrový rámec

Určuje maximální výši úvěru, kterou lze u konkrétní banky čerpat. Jedná se tedy o limit, který je výsledkem dohody mezi klientem a poskytovatelem. Tento limit lze ale průběžně měnit směrem dolů i nahoru. Záleží vždy na oboustranné dohodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články