Kelpa je prospěšná mořská řasa

Kelpa je druh chaluhy, která se vyskytuje výhradně v chladných oceánských a mořských vodách severní i jižní polokoule. Aby byla schopná v této drsné divočině přežít, buduje svůj odolný organismus z velkého množství minerálních a stopových prvků, které přetváří na aminokyseliny a další důležité látky.chaluha bublinatá v mořské vodě

Zásadotvorný zázrak z chladných moří

Nalezneme v ní ve značném množství minerální prvky, které jsou nepostradatelné pro regeneraci a dělení buněk, pro krvetvorbu, podporu imunitního systému a správnou funkci vnitřních orgánů a nervového systému. Převažuje v nich především jód, hořčík a vápník, tyto tři minerály jsou nezbytné pro acidobazickou rovnováhu a vyvážený hormonální systém. Velké množství manganu, zinku, síry, železa a mědi je rovněž důvodem, proč si alespoň občas kelpu Naklíčeno dopřát jako součást našeho jídelníčku.
Optimální složení minerálů, antioxidantů a vitamínů podporuje tzv. zásadotvornost – tento proces pomáhá udržovat stabilní pH naší krve a zároveň zajišťuje vhodné vnitřní prostředí pro správnou činnost orgánů. Zásadotvorná strava také přispívá ke zkvalitnění a prodloužení lidského života, což je prokazatelné zejména ve srovnání s nevhodně vedeným životním stylem – kouřením, alkoholismem, drogami, fastfoodem, cukrovinkami a pochutinami a průmyslově vyráběnými polotovary a pokrmy s nadbytkem konzervantů a nežádoucích příměsí.vyvržená kelpa na písku

Kelpa pomáhá i zvířatům

Zásadotvornost je vlastnost, která se uplatní u této výjimečné superpotraviny i při podpoře zdraví domácích mazlíčků, především koček, psů a hlodavců. Jestliže zvířata krmíme delší dobu nevhodně složenou potravou a tvoří se jim v důsledku překyselení mnoho zubního plaku a kamene, může to časem znamenat jejich přímé ohrožení života. Pro zvířata je totiž chrup základním prvkem důležitým pro přežití, na rozdíl od člověka, který může ztrátu chrupu řešit zubní náhradou.
Kelpa svým unikátním složením pomáhá neutralizovat kyselé prostředí v ústní dutině a eliminovat vznik kazu i plaku a tím prodloužit život tvorečkům, kteří jsou zcela závislí na naší láskyplné péči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články