Kdy přichází správný čas na hypotéku?

V kategorii – hypotéky je hypoteční úvěr na bydlení jeden z největších závazků, o který je v bance vůbec možné zažádat. Je spjat s celou řadou podmínek a omezení, které musí žadatel splnit, aby měl vůbec šanci tížený obnos peněz získat.
 
Zvažujete výstavbu rodinného domku nebo koupi nemovitosti, kterou by bylo možné přetvořit k obrazu svému? Pokud je vaše odpověď kladná, s největší pravděpodobností vás napadne, jak je možné takovou nemovitost financovat. Jen malé procento lidí má tolik finančních prostředků, aby mohli financovat vše z vlastních zdrojů, a tak přihází ten správný čas na uvažování o hypotéce. Jenže kdy je ten správný čas?

Sloupec peněz
 
O hypotečním úvěru má smysl uvažovat kolem 30 let
Ceny nemovitostí každým rokem rostou a společně s nimi se zpřísňují podmínky pro schválení hypotéky. Při posuzování žádostí hraje roli celá řada faktorů, mezi ty nejzákladnější patří věk žadatele i dalších spolužadatelů. Výhodou není příliš nízký, ale naopak ani vysoký věk. V současné době je ideální žádat o hypotéku kolem 30 let, kdy má banka už jisté povědomí o vaší platební morálce. Hypoteční úvěr sjednaný v nižším věku má tu výhodu, že je možné ho splácet poměrně dlouhou dobu. Od délky splácení se samozřejmě odvíjí i výše měsíčních splátek, která v tomto případě zatíží rodinný rozpočet jen minimálně. I přesto je zapotřebí si uvědomit, že se jedná o závazek, který nás bude doprovázet celé dekády. Výše měsíční splátky by tak neměla přesáhnout 50% příjmů domácnosti.

Vlastnictví domu
 
V současné době Česká národní banka doporučuje poskytovatelům úvěrů horní věkovou hranici, do které mají být veškeré závazky vůči věřitelům splaceny. Aktuálně se tato hranice pohybuje kolem 65 let. Řada poskytovatelů úvěrů však toto doporučení nedodržuje a nastavuje si vlastní podmínky. Není tak žádnou výjimkou setkat se i s vyšší věkovou hranici kolem 70 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články