Jak to chodí v obchodě

Každý z nás už odmalička ví, jak fungují obchody. Tedy chápe, že když něco potřebuje, musí zajít do příslušné provozovny, kde se to žádané nabízí, protože ani to největší obchodní centrum nemůže nabízet všechno, co se v obchodě nabízet může, tam si to musí vybrat a pochopitelně i zaplatit udanou cenu.

obchodní centrum

Všichni víme, že je tomu tak. A víme pochopitelně alespoň v hrubých rysech i to, co je nezbytně zapotřebí k tomu, aby to právě popsané fungovalo. Tedy víme, že jsou potřeba i dopravci, ti, kdo se postarají, aby bylo do obchodů rozvezeno to, co se tu prodává. Protože kdyby jich nebylo, zboží v regálech by rychle došlo a nebylo by čím ho doplnit. A to by představovalo konec pro jakýkoliv obchod, to by byl konec obchodování.
Pak jsou tu pochopitelně i výrobci takového prodávaného zboží. Kdyby jich nebylo, neměli by dopravci co přivážet a prodejci co prodávat, a byli bychom namydlení, i kdyby se ani mýdla nedostávalo.
Pak jsou tu pochopitelně dodavatelé takových výrobců, bez nichž by se nemohlo nic vyrábět, rozvážet a prodávat.

obsah pokladny

A jakkoliv by se mohlo zdát, že už jsem od obchodování utekl příliš daleko, není tomu tak. Protože i mezi dodavateli surovin a výrobci, i mezi výrobci a dopravci, i mezi dopravci a obchodníky, i mezi výrobci a obchodníky probíhá ve své podstatě velice čilé obchodování. Protože každý tu prodává své služby, za něž si nechává zaplatit. Bez toho by to nedělal.
A k takovému placení jsou pochopitelně zapotřebí platící zákazníci v obchodech. Tedy ti, kdo odevzdají příslušnou sumu prodejcům, kteří si z ní část ponechají a část odevzdají dopravcům a výrobcům, kteří zase odevzdají po odečtení svého zisku část svým dodavatelům. Těm, kteří si za své peníze něco nakoupí v obchodech a tím vrátí peníze do oběhu, aby jimi zase dostali zaplaceno. A tak pořád dokola.
Ale už dost řečí. Teď se seberte a jděte pracovat. Tedy vlastně prodávat svoji práci. Aby měli obchodníci za co prodávat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články