Jak neztratit všechny peníze

Nejdůležitější je asi si uvědomit, že některé vlny, na kterých jste se svézt mohli, už jsou dávno pryč. Samozřejmě, někdy to nemusí platit a může přijít druhá i třetí vlna, ale většinou je to tak, že něco „naroste“ do obřích rozměrů a pak se to propadne. Tak to chodí ostatně i v životě, ovšem na burze to má daleko citelnější efekt. Jeden den můžete být na vrcholu všeho, druhý den můžete mít leda tak suché houby s octem.

mince

Sledujte situaci kolem

A tím nemyslíme jenom pohyb volného ptactva na vaší zahradě, ale myslíme zejména politicko-ekonomicko-sociální situaci v místě, kde se hodláte pustit do obchodování, nebo ještě lépe, sledujte on-line všechno, co se ve světě děje a co může ovlivnit vaše obchodování na velkém trhu. Největší hrozbou pro stabilitu obchodování jsou politické situace, které mohou ze dne na den naprosto změnit to, jak to všechno funguje. Například Donald Trump byl hybatelem mnoha změn v cenách i dostupnosti. Stávající situace například nevypovídá nic dobrého o stavu obchodování s ropou, která se propadá. Například někteří obchodníci se snažili ropy zbavit, protože její uskladnění taky něco stojí – pokud byste jenom prodělali, nemá taková investice smysl. Samozřejmě, vždycky můžete zachovat klidnou hlavu a počkat, až se ropa zase s cenou zvedne. Otázkou je, dokdy jste schopni ustát všechny ty propady.

obchodní centrum

Například ale právě ropa, ta bude mít cenu vždycky – minimálně dokud se nevytěží a nevyčerpá poslední ložisko. A možná bude její cena ještě vyšší než předtím. Ale například burza s cennými papíry se může pekelně prodražit. Představte si, že investujete celé své úspory do nějaké velké firmy, u které si myslíte, že to přeci nemůže spadnout. A pak bum, Apple vykazuje propad o padesát procent. Co to znamená? No, zkrátka, že jste padesát procent zaplacené ceny za dané akcie vyhodili oknem ven.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články