Hypotéka je řešením

Znáte někoho, kdo by byl v libovolném okamžiku v případě potřeby schopen zalovit v kapse nebo třeba vybílit konto a vzít si odtud částku v řádu milionů? Možná znáte, ale určitě nejde o někoho z řad nás obyčejných lidí. Pro většinu našinců je toto něčím nepředstavitelným, tolik peněz obvykle ani nikdy neuvidíme pohromadě. A nemusí nám to vadit. Alespoň tedy do chvíle, než se rozhodneme koupit si nějaký byt nebo dům, ve kterém bychom žili.

EU bankovky

Jakmile se ale rozhodneme, že si své bydlení koupíme, musíme právě takovéto hodně velké peníze sehnat. Levnější nemovitost totiž potkáme jenom zřídka, a taková, jež se nabízí za méně, bývá samo sebou nějakou tou ruinou, ve které snad normální člověk ani žít nemůže.
Vlastní bydlení je prostě drahý špás. A když si ho chce běžný našinec pořídit, pak tak činí obvykle s využitím půjčky. Zažádá si o hypotéku, jíž se taková nemovitost zaplatí.

bankovky EU

Mají-li hypotéky nějakou přednost, pak především tu, že na ně dosáhnou navzdory jejich výši daleko početnější lidé, než kolika by bylo přáno u obdobně vysokých půjček jiných. A to proto, že se zde člověk na koupi takové nemovitosti podílí zčásti i vlastními úsporami, a navíc je tato zaručena právě zástavou nemovitosti, díky čemuž se nemusí poskytující finanční instituce tolik obávat rizika nesplácení.
A tak se lidé zadlužují, aby měli kde bydlet, a následně splácejí, obvykle v řádu desítek let. Splácejí, aby měli kde bydlet. Což je jedna z nejpodstatnějších věcí, bez nichž už se dnes našinci neobejdou. Protože kdyby někdo neměl kde bydlet, měl by život nevyhnutelně plný problémů, z nichž by byly mnohé neřešitelné.
A než se stát bezdomovcem se vším všudy, to už je rozhodně lepší na hypotéky vsadit. Protože bydlení ve vlastním je to nejlepší, co může člověka potkat. Splácí-li své závazky, už ho odsud nikdo nikdy nedobrovolně nevystěhuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články