Exekuce? Velký problém, který má řešení

Dostat se do exekuce není tak těžké, jako dostat se z ní ven. Někdy je člověk jen krůček od pádu, aniž by o tom tušil. Jak se to stává, co vám hrozí, a jak z tohoto problému ven?

Jak se člověk dostane do exekuce?

Snadno. Stačí neplatit. Ve větších případech se jedná o neschopnost splácet své dluhy vůči věřiteli, což se stane vážně snadno. Zvýší vám úroky, a vy nezvládáte splácet, přijdete o zaměstnání, nebo vás postihne závažná životní situace. Do exekučního řízení se však dostávají i lidé, kteří si žádnou půjčku nikdy nevzali. Jednou si zapomenou koupit lístek na tramvaj, chytne je revizor, a pokuta je na světe.

dřevěné popraviště

To by nebylo nic velkého, jenomže pokud například nemají trvalé bydliště uvedené ve svém současném bydlení, nemusí se ani o pokutě dozvědět, nebo ji zapomenou zaplatit, a pokuta se zvyšuje o úroky, načež za pár let místo 500Kč dlužíte pár set tisíc, a exekutoři jsou připraveni je vymáhat. Ty už však nezajímá, kde máte trvalé bydliště. Zjistí si, kde pobýváte, a vpadnou tam během chvíle, po doručení oznámení, a neberou si servítky. Najednou je na každém kousku elektroniky a nábytku nálepka, a vy tak můžete o vše přijít.

kalkulačka a pero

Řešení

Ideální je tomu předcházet, a nebrat si půjčky, na které bychom nemuseli mít, nebo nejezdit na černo. Pokud však již hypotéku máte, a víte, že ji nezvládnete splácet, musíte co nejdřív kontaktovat věřitele, tedy instituci, která vám půjčku poskytla, a pokusit se domluvit na řešení. Tím může být dočasný odklad splátek (což se vám samozřejmě promítne v registru), nebo prodloužení doby splácení. Je-li na to však pozdě, a vám hrozí, že brzy přijdete o střechu nad hlavou, nezbývá, než řešit to radikálně. Vzít si půjčku, kterou se vyplatíte z exekuce, a začít splácet znovu. Banka vám samozřejmě v takovém případě nedá nic, natožpak půjčku, naštěstí lze požádat o nebankovní hypotéku, kdy vám nebankovní společnost nabídne americkou půjčku na míru, tedy takovou, která je pro vás splatitelná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články