Ekonomika jede na dluh, tak proč se toho bát?

Půjčit si peníze není nic neobvyklého. Fakticky celý náš ekonomický svět, kterým se obklopujeme, jede nějakým způsobem či v nějakém určitém ohledu na dluh. Fakticky neexistuje nic, co by nebylo poháněno dluhem. Reálné peníze nehrají zas tak velkou roli. Pokud se nikdy nepodíváte na tohle všechno s odstupem, nikdy nemůžete chtít, aby se vaše pozice zlepšila, protože budete navždy uvězněni v tom krátkozrakém světě.

sponzor

Půjčit si a splácet

Jedna věc je půjčit si, druhá věc je splácet. Pokud se hodláte půjčené peníze někam investovat, vždycky riskujete. Vždycky se ale rozhodujte i s ohledem na to, že vše nemusí dopadnout tak, jak si představujeme. A můžete z toho být pořádná polízanice. Máte prostředky na to, abyste se opět dostali, jak se říká, k bodu 0? Pokud ne, tak si dobře půjčení rozmyslete, protože nestojí to za to, propadnou se někam do hlubin.

Půjčujte si na věci, u kterých to má smysl

Nepůjčujte si na elektroniku, drahé dárky, dovolené a další tyto pomíjivé věci, které si můžete koupit a které si můžete užít i s malým obnosem peněz a možná mnohem více. Určitě se nezadlužujte jenom proto, abyste „něco viděli“. Ve vašem životě toho ještě uvidíte mnoho. Půjčujte si na věci, na kterých bude opravdu záležet. Rozjeďte vlastní podnikání, kupte si byt nebo pozemek, na kterém můžete vydělat, nebo v naprosto nejhorším případě na něm můžete sázet brambory. Zkrátka – ať to má trošku úroveň a smysl, no ne?

rozpočet

Rodina, ta to drží zkrátka

Pokud máte možnost, nikdy nepůjčujte rodině nebo rodinným příslušníkům – spory o peníze v rodině, to je to nejhorší, co se může stát. Když už chcete mermomocí pomoci, nečekejte, že to člověk nějakým zázrakem splatí ihned a ještě s úrokem, buďte rádi za to, že si jen vzpomene. Dopředu počítejte s tím, že už peníze neuvidíte. Určitě nepůjčujte nějaké horentní částky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články