Co to jsou ty kryptoměny?

V běžném životě, jak už odmala všichni víme, si bohatě vystačíme s docela obyčejnými klasickými penězi. Stačí nám našetřit si nebo vydělat nějakou tu klasickou měnu, jež je v naší zemi, respektive v zemi, do níž míříme, v oběhu, stačí sehnat bankovky a mince nebo mít platební kartu či podobný nástroj spojený s dostatečně naditým účtem, a jsme spokojeni. Protože si za takové finance pořídíme to, co potřebujeme, zaplatíme jimi za zboží a služby a máme klidný a spokojený život.

mince a Bitcoin

Ovšem jsou mezi námi i tací, jimž jsou běžné peníze málo. A tací lidé sázejí třeba i na kryptoměny. Tedy na cosi, co se sice obvykle za specifické peníze považuje, ale někdy je to také bráno jenom jako nehmotná movitá věc. To podle toho, kdo a jak se na to dívá.
Takové kryptoměny mají totiž své specifické vlastnosti, jimiž se od klasické měny odlišují. A díky těmto vlastnostem tak mohou leckoho daleko spíše uspokojit. A jak se říká, proti gustu žádný dyšputát. Kdy chce kryptoměny mít a používat, ať si tak klidně činí.
A s čím že v takovém případě máme tu čest? Co to ty kryptoměny vlastně jsou?
Jedná se o digitální měnu, elektronické peníze či nehmotnou movitou věc. To podle toho, jak na ně kdo nahlíží. Každopádně jde ale o decentralizované, neprolomitelné, pseudoanonymní, transparentní a globálně využitelné nástroje, jimiž si lze navzájem platit, a to velice rychle, pohodlně, levně či dokonce zdarma a bez nutnosti využívat služeb nějakých prostředníků.

dva Bitcoiny

Vzhledem k tomu, že na tyto měny nemají žádný vliv ani centrální banky, ani politici, jsou tyto nezávislé na autoritách, jejichž vlivu jsme v reálném světě dnes a denně vystavováni, nejsou tu potřeba ani žádné finanční instituce, roli nehrají ani hranice států a po nikom se tu nevyžaduje uvádění osobních údajů, což činí tyto měny z pohledu leckoho dokonalými. Protože lze těmito zaplatit komukoliv z nejbližšího sousedství stejně jako z druhého konce světa, a takové platby, jež byly provedeny, už jsou neměnné a nezrušitelné.
Což jsou jen ty nejzákladnější přednosti, pro něž leckdo nedá na kryptoměny dopustit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články