Chci být investor a vydělávat – trnitá cesta plná úrazů

Spousta lidí sní o tom, že budou jejich peníze vydělávat samy na sebe a že jednou pohádkově zbohatnou jen tak, mávnutím ruky a trpělivým čekáním. Valná většina lidí však není schopná udržet na bankovním účtu ani pár stovek korun. A přitom by lidé skutečně mohli vydělávat velké peníze – prostředky k tomu jsou, proč je tedy valná většina nevyužívá?

měna euro

Příliš velká otrava

O každé investice se člověk musí starat, tak to prostě je. Nemůžete jen tak někam peníze hodit a za pár let přijít k milionům. Lidé si to ale takhle představují a realita je pak mnohem krušnější a komplikovanější. To se jim samozřejmě nelíbí a tak raději dají ruce do kapes a jdou do hospody nebo to utratí za nějaké televize – „investice do sebe-rozvoje a pohodlí“. Jenomže to je přesně ten důvod, proč se nikdy nevymaní z koloběhu života. Pokud umíte jenom spotřebovávat čas a nezamýšlíte se nad ničím jiným, nikdy jej spotřebovávat nepřestanete.

razítko

Vydělávat se dá skutečně na všem

Každý si dnes může otevřít účet a začít obchodovat, může kontaktovat brokera a dohodnout se s ním na investiční strategii. Nebo třeba využít P2P půjček a investovat do nich na nějaké důvěryhodné a ziskové platformě. To je ale zase další práce – člověk si musí zjišťovat informace, musí být neustále v pozoru a nedej bože, když je to v angličtině.
Spousta lidí si raději koupí chytrou knihu za 500 korun, která jim řekne nějaké obecné rady. To, že právě zaplatili nějakému boháčovi za to, že jim řekne, že nikdy peníze nevydělají, už nevnímají. Nikdo totiž nechce patřit do té „většiny, která navždy zůstane v koloběhu“. Autoři těchto knih tak ale označují právě jejich čtenáře, protože kdokoliv, kdo investuje jakoukoliv částku peněz do těchto knih, je předem ztracený případ.

Jak tedy začít?

Vzdělávejte se, čtěte články, bavte se s investory. Spousta z nich ráda napoví a pomůže, odhalí nějakou dobrou techniku, ba i třeba povede vaši investorskou cestu na úplném začátku. Hlavně ale musíte chtít vy, nikdo to za vás neudělá! Takže pokud chcete začít „pracovat“ jako investor, začněte se tak i chovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články