Chcete poznat kryptoměny?

O existenci peněz víme my lidé už dávno. Staly se běžnou a neodmyslitelnou součástí naší existence, život bez nich už si ani nedokážeme představit. Ovšem zatímco jsou pro nás klasické finance takto nepostradatelné, je situace týkající se kryptoměn přece jenom výrazně odlišná. Jakkoliv by kryptoměny mohly prokázat lidem obdobné a nejednou ještě daleko dokonalejší služby než běžné finanční prostředky, nejsou tyto ještě ani zdaleka tak známé a používané.

kryptoměna Bitcoin

Skutečnost, že kryptoměny ještě nepronikly do běžného života nás všech, je vlastně vcelku pochopitelná. Jde o virtuální peníze, které se používají k provádění plateb na internetu, a protože lidé nejednou nedůvěřují tomu, na co si nemohou sáhnout, a ani se nenakupuje zase až tak samozřejmě ve virtuálním světě, je pochopitelné, že se o kryptoměnách, jež se právě s tímto pojí, neví zase až tak moc.
A to by mohla být škoda. Protože i tyto virtuální finance mohou nabízet skvělé služby komukoliv, a to už ani nemluvě o tom, jaký mají potenciál do budoucna. Vždyť jejich existence z pohledu dějin lidstva netrvá vůbec dlouho, a přesto už jich dnes máme tisíce nejrůznějších druhů. Z nichž se o několika ví trochu více, ale o většině nemá laická veřejnost třeba ani potuchy.
A proto by se mělo vědět přinejmenším to, co je pro ony kryptoměny jako celek charakteristické. Aby měl každý z nás aspoň nějaké povědomí, nějaký základ pro případ, že by se mu potřeba kryptoměn někdy připletla do cesty.

tři Bitcoiny

Kryptoměny jsou prostě jakési virtuální peníze, používané k provádění finančních operací na internetu. Tyto však nejsou vydávány ani žádnými centrálními bankami, nejsou tedy pod vlivem ani těchto, ani nějakých těch politických reprezentací, jež by s nimi mohly provádět kdejaké čachry. Takové měny jsou tak nezávislé, transparentní a závislé vlastně jen na neviditelné ruce trhu.
Pokud se pak těmito platí, jsou transakce rychlé a mimořádně levné, protože se vesměs obejdou i bez zprostředkování třetí stranou, a jsou tu i další výhody. Kvůli nimž se těší kryptoměny stále většímu zájmu veřejnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články