Bez spoření není jistota

Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že je dobré mít finanční rezervy. Protože žijeme v době, kdy nikdo nemá za všech okolností zajištěnu spokojenou existenci, a je tak jedině dobře, pokud má člověk nějaké ty uložené peníze, které se dají využít, když se život nedá momentálně z průběžných příjmů ufinancovat.
A jak se takové žádoucí úspory získávají? Pochopitelně tím, že si člověk utrhuje aspoň trochu od úst, neutrácí vše, co má, hned, a ukládá si takové volné finanční prostředky na později.

čas jsou peníze

Toto počínání, tedy spoření, je jednoznačně rozumná věc. Ten, kdo se mu věnuje svědomitě, činí dobře, a doporučit to lze určitě všem. I kdyby mělo jít třeba i jenom o zanedbatelné sumičky peněz, může se z těchto stát časem docela obstojný majetek. A nejednou přijde v tísni třeba i pár drobných vhod.
Jenže tím, že si někdo utrhne od úst, by to ještě rozhodně skončit nemělo. Nestačí si jenom nějaké ty peníze podržet. Je třeba zajistit i jejich vhodné investování, a to proto, aby takové úspory byly navíc i úročené. Protože úroky někdy podobný majetek rozhojňují a někdy alespoň pomáhají bojovat proti inflaci, jež je odvrácenou stranou spoření. A to proto, že kvůli inflaci peníze postupně ztrácejí svoji reálnou hodnotu, tedy dá se za ně koupit čím dál míň. A jenom vhodným investováním naspořených peněz se dá takovým ztrátám zabránit.

prasátko s penězi

A kam peníze vložit, aby člověku zůstaly co nejhodnotnější úspory? Pro jakou investici se rozhodnout, aby z toho spořivému jedinci něco káplo nebo aby aspoň netratil víc, než je nevyhnutelné?
Na tuto otázku už se odpovídá jenom velice těžko. Někdo má totiž radši své jisté, byť prodělávající, zatímco jiný radši s investicí zariskuje a třeba na tom vydělá. Anebo také ne.
To už je ale přece jenom podružná záležitost. Hlavní je si našetřit. Aspoň něco. Protože co vy víte, co budoucnost přinese a kdy bude úspor naléhavě zapotřebí?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články