Bez práce není nic

Toho, kdo najde pro sebe ideální zaměstnání, lze plným právem považovat za šťastlivce. A sice proto, že v práci obvykle trávíme značnou část našeho života, a ten, kdo po tak dlouhou dobu vykonává činnost, jež mu dělá všestranně dobře, tak má určitě daleko lepší život než ten, kdo chodí do práce z donucení a s odporem.
A proto by si měl každý člověk vybrat takové uplatnění, které ho v maximální možné míře uspokojí, které ho bude těšit.

práce na stavbě

Mělo by tomu tak být. Jenže jak všichni dobře víme, je realita nejednou odlišná. Člověk by sice chtěl být něčím, jenže nesplňuje-li pro to kvalifikační, zdravotní nebo jiné předpoklady, má prostě smůlu. A musí tak hledat nejednou i mezi takovými nabízenými pozicemi, jež mají pro tohoto klidně i nejednu stinnou stránku. A když pak dotyčný nakonec takovou ne zrovna ideální práci vezme, nenaplňuje ho tato zrovna pocitem štěstí.
Ale tak už to na světě chodí, že nikdo nemůže mít všechno. A tak se nejednou musíme smířit i s nějakým tím kompromisním řešením. A vzít zavděk tím, co nám reálný život nabízí.
Ale pokud jsme s prací nespokojeni, neměli bychom takové stigma rezignovaně přijmout a nějak přetrpět celý svůj produktivní věk. Je záhodno v takovém případě nikdy nepřestat s hledáním něčeho lepšího. Protože ten, kdo hledá, jednoho dne pravděpodobně najde. A pokud stále nenalézá a nenalézá, může přijít ke slovu i nějaké to další vzdělávání se, rekvalifikace. Protože to je způsob, jak si osud příznivě naklonit.

instalatérské práce

A než se ideální práce sežene, neuškodí to, když se na svoji momentální neuspokojující práci alespoň začneme dívat jinými než jen černými brýlemi. Protože i na té nejhorší práce se dá určitě najít něco pozitivního, co člověku její výkon aspoň trochu usnadní a zpříjemní.
Protože než chodit do práce, která člověka jenom a pouze znechucuje, to je skoro lepší se na ni vykašlat. Protože zdraví, to duševní nevyjímaje, máme jenom jedno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články