Bez obchodu by to nešlo

Aby mohli lidé v dnešní době normálně žít, potřebují spoustu věcí. A aby tu spoustu věcí měli, potřebují pochopitelně možnost si je někde koupit. Protože by bylo bláhové si myslet, že si dnes ještě někdo vystačí sám a že si pořídí to, co jsme si už dávno zvykli považovat za samozřejmost, svými vlastními silami. Kdo ví, kolik z našinců by si dokázalo zajistit aspoň existenční minimum nějaké té potravy, o něčem složitějším už ani nemluvě.

pečivo v obchodě

Lidé už se prostě dávno rozdělili mimo jiné i podle profese a schopností. A tak jedni dělají to a jiní ono, a aby pak měli všichni od všeho tolik, kolik potřebují, musí se s tím obchodovat. Obchodování musí běžet jako po másle, aby bylo dost toho, co je potřeba. A pochopitelně je tedy potřeba mít i dost peněz, aby tu bylo čím platit, protože bez peněz obvykle nikdo nic nedostane.
Dokud peníze máme a obchody nezejí prázdnotou, je dobře. Můžeme obchodovat s čímkoliv a s kýmkoliv, můžeme si dopřávat nejrůznější sortiment jak místní provenience, tak i z jakékoliv koutu naší planety. Nic není nemožné.
A nemusíme vlastně nakupovat jenom v takzvaných kamenných obchodech. Podobné transakce se nabízejí už i na internetu, a můžeme si pro zboží, jak sami někam dojít, tak si ho nechat doručit dejme tomu na poštu nebo třeba přes kurýra až před své dveře.

obchod s potravinami

Obchodování je tedy dobrá věc. Za předpokladu, že tedy funguje. Což ale není zase až taková samozřejmost, jak by se snad kdekomu z nás mohlo zdát. Protože neviditelná ruka trhu sice zmůže ledacos, ale ani ona není všemocná. Do obchodování se může vměšovat kdekdo, může se tu komplikovat kdeco. A i na politice je vlastně závislé, zda a co si nakoupíme. Jak snadno zjistíte, když se rozhlédnete kolem sebe.
Obchodníků máme sice dost, ale kolik z nich muselo zcela nebo částečně zavřít krám! A kdo ví, zda a kdy ho zase otevřou. A musíme doufat, že otevřou. Jinak bude s naší civilizací amen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články