Aktivní spoření

Existuje celá řada různých způsobů, jak můžete uspořit nějakou tu korunu navíc. Pokud ale chcete spořit opravdu ve velkém, vyplatí se nejvíce ty možnosti, kde vám inflace nesebere veškeré naspořené peníze. Musíte si totiž dávat pozor, pokud se pohybuje „výnos“ spoření pod tři procenta ročně, hrozí vám, že budete na hodnotě vašich peněz postupně ztrácet. A to se potom jeden diví. Samozřejmě, ztráta této hodnoty nebude ze dne na den, bude postupná, ovšem padesát tisíc včera už nemusí být padesát tisíc zítra. Proto je obzvláště výhodné, pokud vaše peníze konstantně vynášejí nové peníze.

směnka

Zkuste investovat

Peníze byste si měli uložit někam, kde budou moci růst samovolně. Například investice do nemovitostí nebo uložené peníze někde na investiční fond jsou asi nejlepší. Musíte se ovšem pořádně podívat na podmínky investičního fondu a taky na cenu nemovitosti, nemůžete vložit peníze jen tak kamkoliv. Například pozemek, nebo alespoň nemovitost, ve velkém městě, ba i v malém, vynáší mnohem více, než když vlastníte pozemek někde na kraji lesa. I takový pozemek se však může velice výhodně prodat, pokud víte, kam se obrátit. Takto uložené peníze mohou totiž jenom vynášet, na pozemcích nelze prodělat, a co se týče investičních fondů a dalších možností investic, tam je riziko ztráty vykompenzované mnohdy velice zajímavým ročním výnosem.

Podnikejte

Úplně nejlepší cesta, jak rozmnožit peníze, je podnikat. Vložte peníze do něčeho, co vám v budoucnu vynese dvojnásobek, ba i více. A pokud vy sami nevíte, v čem byste chtěli podnikat či neovládáte nějaké řemeslo, zkuste se podívat po okolí, jestli tam něco není. Takové „spoření“ je ale poněkud rizikovější, může se stát, že špatně odhadnete budoucí prospekt firmy či podnikatele a potom máte šlus po penězích.

drobné mince v misce

Stará dobrá cesta

Vždycky můžete začít spořit po staru, tedy ukládat si na bankovní účet (nejlépe oddělený od toho, který využíváte) a čekat, až tam bude dostatečná částka. Tento způsob je nejčastější, nejztrátovější a zároveň nejhůře udržitelný, protože častokrát neodoláte a prostě si za naspořené peníze něco rychle koupíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články