Uzavřít pojištění se vždy vyplatí

V dnešní době existuje skutečně mnoho různých typů pojištění. Většinou odpovídající instituce se přihlásí samy, jelikož to mají v náplni práce a nabídnou nějakou možnou ochranu. Na našem uvážení poté bude, zdali se vůbec takové pojištění pro nás hodí a vyplatí se nám ho uzavřít. Není zrovna nejlepší spoléhat na štěstí, že se nic nestane. To člověk neovlivní a později by mohl litovat, že ve snaze ušetřit pár korun, tak nyní nedostane vůbec nic. Tyto pravidla platí v podstatě pro všechna pojištění. Snad jen s výjimkou, kdy se do nepříjemné situace dostaneme jen díky tomu, že to zavinil někdo jiný. To poté jde za pojišťovnou viníka a my získáme odškodné.

podané ruce na uzavření smlouvy

Jaké jsou nejčastější typy pojištění:

Cestovní – pojištění se uzavírá při vycestování do zahraničí. Platí to pro všechny země, jen cenově bude odlišné a to i podle toho, s kým se smlouva uzavírá a jaké jsou v ní domluvené podmínky. Také cenu může ovlivnit důvod, proč se chystáme do zahraničí. Rozhodně turisté nebudou mít tak vysokou rizikovost, jako sportovci.

Povinné ručení – Takovou pojistku na motorové vozidlo musí mít uzavřenou každý, kdo takové vozidlo vlastní. Nicméně toto pojištění nařizuje zákon a chrání tím především účastníky silničního provozu. I zde je mnoho variant na výběr s možností připojištění proti zvěři, skel a mnohých dalších živelných pohrom.

Havarijní pojištění – opět se to týká motorových vozidel, ale na rozdíl od povinného ručení je dobrovolné, nicméně zajišťuje kompletní ochranu a to i při vlastním zavinění.

deštník chrání rodinu

Pojištění domácnosti – zde jsou kryté škody na vybavení domácnosti, které vznikly díky různým haváriím. Opět je mnoho variant a tak si lze připojistit podlahu, vlastní movité věci, což je například elektronika atd.

Důchodové pojištění – sjednává se za účelem takzvaného spoření nebo vytváření si rezervy pro výplatu stanovené renty v budoucnosti. Má své podmínky jak pro uzavření, tak placení. Mnohdy přispívá nějakou částkou i zaměstnavatel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články